Олег Тягнибок: «Ми маємо чітке усвідомлення того, що наступний парламент реально може бути дуже небезпечним для української державності»

Праві партії об’єдналися під брендом Всеукраїнського об’єднання «Свобода» і будуть іти на парламентські вибори єдиним списком. Зокрема, об’єдналися ВО «Свобода», «Нацкорпус», «Правий сектор», «Державницька ініціатива Яроша», ОУН та Конгрес українських націоналістів. Очолив список лідер «Свободи» Олег Тягнибок. Сьогодні він гість студії «Доброго ранку, Країно!» і розкаже про причини об’єднання:

«Насправді цей процес вже тривав декілька років. Ще в березні 2017 року ми підписали національний маніфест між всіма націоналістичними силами. А перед цими виборами маємо чітке усвідомлення того, що наступний парламент реально може бути дуже небезпечний для української державності. В цей парламент, очевидно, увійдуть дуже багато так званих котів в мішку. Представників партії президента, яких зараз, як бачите, вибирають через «Інстаграмм», через якісь оголошення.

Як є в світі цивілізованому? Люди обирають ідеологічні політичні партії. Тому що вони є передбачувані. Це є партії, які сповідують певний світогляд, який відповідає думкам виборців. В нас же перед кожними виборами створюються нібито нові бренди, нові якісь обличчя, хоча ці нові обличчя це є така собі стара китайська підробка – вони раніше колись десь вже були. В результаті намагаються українського виборця купити чимось таким новим, особливим. Виборець, який є незадоволений діями влади, враховуючи ту ситуацію, в якій знаходиться Україна – війна, шалена економічна криза, соціальна несправедливість, виборець починає шукати чогось іншого і нового. В стабільній цивілізованій Європі виборець голосує за тих, хто відповідає їхнім поглядам. І виборець знає, що він ту владу, яку обирає, потім контролює. Може, тому в них рівніші дороги і зарплати вищі?

Ми є ідеологічною партією, і відповідно наш процес об’єднання тривав вже певний період, і нам набагато є легше. Тому що в нас немає тієї шарпанини, як зараз є перед виборами в багатьох тих тимчасових проектів. Ми об’єднуємося на основі певного світогляду. Це дуже важливо. Бо коли ми завтра прийдемо в парламент, якщо люди дадуть нам таку довіру, нам же потрібно і голосувати одностайно і поводити себе як єдина фракція, а не шарпатися кожен в різні сторони. Коли ви обираєте якусь партію, ви ж хочете, щоб вона потім відстоювала ті думки та інтереси, які маєте ви. А це можливо тільки тоді, коли ця політична сила є ідеологічною.

Ті люди, які ввійшли в список ВО «Свобода» від різних націоналістичних партій, це є люди, які вже своїм життям довели жертовність і спроможність захищати українські національні інтереси. Захищати Україну і українців. Ми є ті, які реально і конкретно знаємо, що потрібно сьогодні зробити для того, щоб не допустити реваншу московських сил. Він є так амо очевидним. Бо, на жаль, всякі «опоблоки – за життя» це відверто політки, які, хоч є громадянами України, але відстоюють інтереси Московії тут.

Перш за все ми пропонуємо ухвалити цілу низку законопроектів, які вже є готові. Перша частина законопроектів, яка стосується якнайшвидшого забезпечення миру на українських умовах. Друга частина законопроектів – це законопроекти для економічного розвитку і забезпечення соціальної справедливості. На даний момент потрібно вести в зовсім іншому напрямку міжнародну політику. Це потрібно змінити «нормандський формат», в який входить Німеччина, Франція, Україна, Росія, на, умовно, «будапештський формат». Потрібно залучити до цього формату наших реальних стратегічних союзників, які вже насправді довели, що можуть поставити Росію в певні рамки. Це США і Великобританія».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти