Олександр Літус: «Перш ніж надягати будь-який метал на тіло, краще перевірити його на алергічність до тіла»

Золото – не лише дорогоцінний метал, з якого виготовляють гарні жіночі та чоловічі прикраси, його ще використовують в медицині. Вчені кажуть, таке золото приносить велику користь здоров’ю людини. Про золото говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олександром Літусом – доктором медичних наук, професор:

«Перше, треба розуміти, про яке золото йде мова. Тому що золото буває різне, і чистого золота, такого як метал, його майже вже немає. Це йдуть суміші золота з різними металами. І вже в залежності від цього, від тих сумішей, які добавляються, і, більше того, від тих хімікатів, в яких ці суміші готуються, залежить, чи підходить це золото для людини чи ні.

І, безумовно, у всьому цивілізованому світі ті люди, які розуміються і які культурно вже себе підняли до того, щоб досліджувати своє тіло і за собою слідкувати з наукових доказових підходів, перед тим як щось надягати на шкіру, вони завжди проводять проби. Їх достатньо велика купа. Це нашкірні проби, коли накладають якісь хімічні речовини і людина перевіряє, чи є на них алергічна реакція чи ні. І це, безумовно, правильний підхід. Будуть люди це робити чи ні, це вже питання інше.

Але якщо говорити про правильний підхід, то, безумовно, перш ніж любий метал одягати, його треба б було перевірити на алергічність до тіла. Якщо залишаються сліди від носіння, то треба зразу ж йти до лікаря і перевірити, яка є причина. Тому що може не бути причиною золото або той метал, який находиться на тілі. Це може бути просто захворювання місцеве якесь. А може причиною якраз бути метал. Тому перевіритись. Безумовно, краще всього піти до дерматолога.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти