Олександр Мусієнко: «Мене непокоїть, що у воюючій країні нового начальника Генштабу представляє не верховний головнокомандувач, а старий міністр оборони»

В студії «Доброго ранку, Країно!» говоритимемо про те, як кадрові зміни в оборонному секторі позначаться на боєздатності армії. Президент України Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу. Головнокомандувач ЗСУ призначив на цю посаду генерал-лейтенанта Руслана Хомчака. Міністр оборони Степан Полторак визначив завдання начальнику Генштабу. Гість студії Олександр Мусієнко – експерт з військових питань.

Як ви загалом оцінюєте заміну Муженка на Хомчака?

Це ж прогнозовано і нормально, що змінився президент, верховний головнокомандуючий, і він вирішив замінити начальника Генштабу. Я думаю, це було очікувано для всіх і прогнозовано. Щодо того, яким буде начальник Генштабу Хомчак, поживемо – побачимо. Будемо судити по ділах. Але з того, що є інформація, його попередня кар’єра, є певні неоднозначності і є деякі журналістські розслідування щодо подій в Іловайську. Хтось його звинувачує в тому, що він віддавав неправильні команди, ухвалював не зовсім правильні рішення, які були потрібні в той момент. Але будемо виходити з того, що слідством досудовим, яке проводилося військовою прокуратурою, вини генерала Хомчака там встановлено не було. Є журналістське розслідування, є інформація, є повідомлення військових, волонтерів. Не знаю, наскільки це враховувалося і оцінювалося при обранні саме цієї кандидатури пана генерала Хомчака, але ці факти є. На мій погляд, їх треба було враховувати. Якщо вони незначні, тоді дійсно питань немає. Щодо того, що взагалі відбулося по формі. Мені не дуже сподобалося, тому що новий начальник Генштабу з новим президентом, але представляє його старий міністр оборони, який ставить йому завдання, який вже написав рапорт на звільнення.

А що вас непокоїть?

Мене непокоїть те, що начальника Генштабу вищому офіцерському складу ЗСУ і командувачам родів військ представляє не верховний головнокомандуючий, не президент України, а цивільна людина – міністр оборони. Ось що мене непокоїть у воюючій країні. Тому що, на мою думку, пан президент мав приїхати, поспілкуватися з військовими, представити нового начальника Генштабу – фактично другу людину після нього в секторі оборони. А я нагадую, що одним із безпосередніх завдань президента є національна безпека і оборона. В мене немає питань до Степана Тимофійовича Полторака. Буде він на посаді, піде він з посади – немає. Це нормальна, достойна, професійна людина. В мене є питання, чому президент не приїхав і не представив. І те ж саме стосується СБУ. Інші посади може представляти глава Адміністрації президента, міністри, тут питань немає. Але є ключові посади, де президент має приїхати, визначити вектор розвитку, поставити відповідні завдання. Я не знаю, чому це не було зроблено. Можливо, президент не зовсім ще в темі.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти