Олександр Назаренко: «Кліщі домашнього пилу є дуже сильними алергенами»

Пил завжди і скрізь. Дрібні частинки загадкової пилюки супроводжують нас вдома, на роботі, на вулиці, ці мікрочастинки весь час кружляють у повітрі. Науковці кажуть, за рік у квартирі пилу накопичується від 30 до 40 кілограмів. Про пил та його шкідливий вплив на здоров’я людини говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олександром Назаренком – директор та головний лікар клініки імунології та алергології:

 

«Пил потрібно прибирати. Але пил є, був і буде завжди. З ним треба боротися. Але цей пил для когось це дуже загрозлива річ. Наприклад, якщо людина має алергію, а в цьому пилу є ті речовини. Тому що що таке пил? Пил це як салат. Хочете олів’є, хочете вінегрет. Це набір різних речовин. З чого він складається? Він складається із епідермісу нашого, це може бути шерсть і епідерміс тварин наших домашніх, на пилу є ще бактерій дуже багато – в 1 см. куб. більше 10 млн. бактерій. Більшість не шкідлива, але все ж таки це наша загроза. Там є також різні побутові речі, з чого будували, і є різні текстилі.

 

Але головним компонентом домашнього пилу є кліщі домашнього пилу, які самі на перший погляд не шкідливі для людини. Вони нас не їдять. Вони харчуються вже мертвою нашою шкірою, яка лущиться. Якщо на шкіру помістити цих кліщів і перевірити, то вони загинуть. Але вони є дуже сильними алергенами. І особливо їхні екскременти і сам кліщ, бо це білок. І серед алергій побутових цілорічних на першому місці є алергія до кліщів домашнього пилу. Тому що вона може викликати такі прості речі, як нежить – цілорічний алергічний риніт, але це може привести і бронхіальної астми і різних уражень організму людини. Це дуже швидка діагностика на пилового кліща. Є навіть молекулярна діагностика, коли виявляється алергія не до самого кліща, а до якого білку. Тому що алергія не просто, є білки, які нешкідливі, в ньому, а є білки, які викликають алергію».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти