Олександр Охріменко: «Для нашої країни монетизація субсидій це міф»

Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Олександр Охріменко – експерт з економічних питань. Кабмін вводить новий механізм розрахунку за комірне. Урядовці змінили терміни запровадження і умови надання живих грошей. Про монетизацію субсидій думка нашого гостя:

«Для нашої країни монетизація субсидій це міф, звичайно. Тому що, звертаю вашу вагу, в нормальних країнах немає такого поняття, як субсидія. Є адресна матеріальна допомога. Це дійсно потрібно. Це вирішить дуже багато проблем.

Чому перенесли з 1 січня на травень? Це якби імітація роботи. Субсидії це неживі гроші, а адресна соціальна допомога це живі гроші. Живих грошей в бюджеті немає. Тому хочуть зробити так, щоб отак, отак, отак. Якщо ми говоримо про монетизацію, уявіть, ви громадянин Німеччини. У вас є соціальна картка, і на цю картку вам приходять гроші. Ви можете заплатити цією карткою за комунальні послуги, купити ліки, купити харчі. Там є обмеження – ви не можете купити тютюн, алкоголь, але ви цією карткою користуєтесь. І наприклад, ви зекономили електроенергію. Вам уряд надіслав, умовно кажучи, тисячу євро, а ви витратили 800 євро. У вас залишається 200. І там в людини дійсно є мотивація. І вони економлять. В нас така ситуація: як би там не було, субсидіанти знову відкривають вікна. Ну що це таке? Вони не економлять. В чому дурня наших субсидій.

На сьогодні що відбувається? НАК «Нафтогаз», який фактично акумулює всі прибутки, виплачує як би дивіденди в державний бюджет, перераховується в Держказначейство, Держказначейство перераховує субсидії місцевим органам влади, місцеві органи влади перераховують комунальним підприємствам, комунальні підприємства перераховують облам, обли перераховують НАК «Нафтогазу». Все. Формально ми не дотуємо «Нафтогаз», а реально ми його дотуємо. Такий ланцюжок, де реально можна урвати гроші».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти