Олександр Палій: «Я думаю, Порошенко це напевно перший президент, який не торгував нагородами, принаймні до останнього часу»

Перед тим, як піти з Банкової, президент Петро Порошенко роздає звання. З початку травня його указами були обдаровані десятки людей. Серед рішень багато спірних. І це відбувається в той час, коли новообраний президент Володимир Зеленський вже міг би зайняти свою посаду. Чому саме зараз президент підняв таку хвилю нагороджень? Чи все-таки проголосує парламент сьогодні за дату інаугурації нового глави держави? Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Олександр Палій – політолог.

Чи сьогодні ВР визначиться з датою інаугурації, чи потім буде Андрій Парубій вирішувати?

Та побачимо. Думаю, варто просто дочекатися. З іншого боку, дочекаємося ми і що? Вже ж епоха бідності закінчилася 22 квітня, так сказав новообраний президент. Ви маєте вірити цьому. А що стосується нагород, то ще Людовик XIV сказав, що жахливо не любить винагороджувати. Тому що всі винагороди одразу викликають великий скепсис. Тому що з’являється один задоволений і десять заздрісників, які не отримали і які починають говорити, що більше заслуговують.

Чи є символізм в тому,що саме після виборів почалася ця епопея нагород?

Ніякої епопеї немає. Винагороди постійно роздаються. Це відбувається щоденно. Немає такої концентрації, це просто ЗМІ так зробили. Вони весь час роздувають з дрібниці якусь велику річ, а дрібненьку якусь реальну приховують. Наприклад, у нас досить довго носилися і продовжують носитися із оборонним скандалом, а між тим справа «Приватбанку» в тисячі разів більша за обсягами. Це абсолютно легітимне право президента роздавати нагороди.

Як політолог скажіть, що це – спроба залишити свою команду поруч із собою?

Я думаю, що Порошенко це напевно перший президент, який не торгував нагородами, ну принаймні до останнього часу. Тому що всі попередні їх продавали. Порошенка можна критикувати і говорити, що комусь не дали, але коли говоримо, що, наприклад, українці в Росії проти чогось виступили, то ми маємо розуміти, що на території Росії 4 млн. українців, і я впевнений, що вони дружно проти чогось не виступали. І тому це певне пересмикування журналістів. От дивіться, голову СБУ нагородили. Так він вже скільки років голова СБУ, на вістрі цього протистояння. В нас затримуються російські диверсанти ледь не щотижня. На Заході раз на рік шпигуна спіймають і раді і нагороди роздають

Чи вплине це на рейтинги майбутньої політичної сили? Очевидно, буде ребрендинг Блоку Петра Порошенка?

В нас все міряють на рейтинги. Це ж смішно. Ви знаєте, не все ж в житті вибори. Є завдання по захисту держави. Якщо якісь люди щось зробили на захист держави, то необхідно їх нагородити. Для того, щоб інші хотіли робити добре державі. А по-друге, треба показати приклад всім іншим, що є добре, а що є зле. Тому що в нас ЗМІ, на жаль, дуже часто займаються тим, що вони деморалізують наше суспільство.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти