Олександр Палій: «Я думаю, що в уряді будуть постійні різноманітні пертурбації»

В українському уряді низка призначень та звільнень. Також нових керівників отримають дві обласні державні адміністрації. Гості студії «Доброго ранку, Країно!» Альона Гурківська – засновниця «Незалежного Центру аналізу політики», Микола Катеринчук – народний депутат 4-го та 7-го скликань, голова «Європейської партії» України та Олександр Палій – політолог зібралися, аби обговорити нові призначення і звільнення.

 

Чи буде ще тривати низка призначень?

 

Олександр Палій: Я думаю, що змінюватися буде уряд досить серйозно. Там будуть постійні різноманітні пертурбації. Я думаю, це пов’язано з розподілом ресурсів, з постановкою своїх людей на потоки. Не ви призначаєте цих людей і не за вашою рекомендацією, їх призначають за рекомендацією того олігархату, який стоїть за нинішньою владою. Тому інакше і бути не може. Крім того, там великий брак компетентності. Я знаю прізвища тих, хто стоїть за нинішньою владою. Коломойський, Пінчук, Аваков має свою долю і т.д. Багато різних людей і мають свою долю. Калетник, до речі. Тому на різноманітних цих впливах, на консолідуючому векторі буде, звичайно, це все позначатися.

 

Це доречна поведінка прем’єра, що відразу міняється велика частина кадрів?

 

Микола Катеринчук: Я хочу заспокоїти людей. Людей треба судити по справах. Поки справи дуже погані. Тому що в питаннях публічних фінансів цей уряд просто нуль. І якщо він не буде зараз втручатися в економіку публічних фінансів, це буде краще рішення для нашої країни. Якщо вони тільки полізуть туди, то це буде катастрофа. Там немає жодної серйозної стратегії і розуміння того, як це робити. Є програма уряду, яку затвердили. Класна програма, я б підписався. Але тут же з’являється Герус, який вносить поправку в закон про електроенергію і вступає там в якусь конкурентну боротьбу з нашим монополістом – виробником електроенергії. Тобто мало того, що ми починаємо торгувати з Росією, окупантом, ми закупаємо вже електроенергію в РФ, а про це президент взагалі знає? А давайте ж за цією тематикою газ купувати, а потім вугілля. Тільки у нас авіасполучення чомусь немає. Хоча вже міністр транспорту та інфраструктури казав, що вже, може, потяги підуть на Крим. Там абсолютна відсутність реалій часу. І таке враження, що люди були на Місяці, коли вся країна стогнала від цієї війни важкої, всі виживали, і тут спустилися якісь хлопчики з дівчатками, сіли і кажуть: та ні, все, що було, це не політика, от зараз буде справжня політика. І ми зараз бачимо, що в програмі уряду одне, а приймають абсолютно інше.

 

Ви згодні з тим, що звільнення Ксенії Ляпіної з посади голови Регуляторної служби може бути пов’язане з тим, що вона озвучувала багато такого, що не подобається керівникам уряду?

 

Альона Гурківська: Тут треба подивитися на ситуацію повернутися назад і подивитися на досвід Регуляторної служби. В Державної регуляторної служби була пропозиція: що хочете робіть, але не чіпайте Регуляторну службу. З точки зору державної позиції, взагалі такі позиції людей, які безпосередньо знаходяться в уряді, про те, що як би там можна робити все, але не змінювати правила гри, це є апріорі неправильно. Тому що нова команда прийшла, щоб ці правила гри змінити. Звичайно, їх крок стосовно ФОПів не підходить ні електорату, який обирав в тому числі пана Зеленського, і абсолютно це не підходить суспільству як такому. Я б ще хотіла акцентувати увагу на дуже важливі речі. Пан Миколо казав, що прийшли нові люди, які мають серйозні проблеми з бюджетними розрахунками, я згодна. Але є надзвичайно позитивні речі – наприклад, ринок землі. Я виступаю за ринок землі повністю і абсолютно. Новий уряд орієнтується на те, що наша економіка буде рости за рахунок інвестицій. Але я би хотіла звернути вашу увагу на найбільших інвесторів в Україні і на ті підприємства, як вони зараз працюють. Фактично відбуваються утиски бізнесу. Наприклад, «Арселлор Міттал». Я думаю, що скоро ми побачимо, як буде розвиватися ця ситуація, і дуже важливо, щоб ми не втратили ті інвестиції.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти