Олександр Сергієнко: «Нафтогаз» це держава в державі»

У Києві з 1 травня підвищать тарифи на комірне. Подорожчає тепло, гаряча вода та електроенергія. Зокрема, комунальне підприємство «Київтеплоенерго» пропонує населенню платити 1611 грн. за гігакалорію, тариф на виготовлення енергії становитиме майже півтори тисячі гривень за гігакалорію, на централізоване опалення 1654 грн., якщо є лічильник, і 38,5 грн. за квадратний метр, якщо його немає. У «Теплоенерго» пояснили необхідність підвищення цін зростанням вартості природного газу. Про це говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олександром Сергієнком – директором аналітико-дослідницького центру «Інститут міста»:

«Ця тема повинна хвилювати всіх. Саме киян, тому що «Київтеплоенерго» не хоче набивати собі лоба зайвий раз. Коли піднімається вартість газу, а тариф залишається старим, тоді підприємство має збитки. Тому що купує газ по новій ціні, а продає тепло по старій. Тому «Київтеплоенерго» підстрахувалося і завчасно почало процедуру підняття тарифів. Тому що у постанові Кабміну №867 є формула, і за нею з 1 травня вартість газу має зрости на 15 з хвостиком відсотків. Це лише вартість газу, а ще буде транспортування і розподіл. Так що буде зростання десь в межах 20 відсотків. З 1 травня підвищується вартість газу, і «Київтеплоенерго» завчасно почало процедуру підняття тарифу. Але все це буде відбуватися по всій країні, якщо дійсно вартість газу зросте. Підняття це процедура, і якщо її не дотриматися, то можна нарватися на судові процеси.

Насправді, у кого немає лічильників і газові плити, таких десь 3 млн. сімей і вони споживають не так вже багато, близько 3 кубів їм норматив, зрозуміло, що для них підніметься вартість газу. А ті, хто опалюються, на 99,9% забезпечені лічильниками газу, якщо він йде на опалення.

Чи буде столиця в цьому році з гарячою водою, це велике питання, тому що ми знаємо, як свавільно себе поводить «Нафтогаз України». В минулому році вони просто не дали Києву ліміти газу, хоча це пряме порушення постанови Кабміну. Але вони порушили цю постанову, тобто не підписали договір і не дали газ. Ніякої відповідальності вони за це не понесли. В тому-то й проблема, що «Нафтогаз» це держава в державі, вони дозволяють собі порушувати нормативні документи, постанови Кабміну і за це ніхто не поніс покарання. Якщо діяти відповідно до нормативних документів, то дійсно вплинути на керівництво «Нафтогазу» дуже складно, тому що вони підкоряються рішенням наглядової ради, а не уряду. Так виписані всі нормативні документи, зо вони захищені».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти