Олександр Солонтай: «Основна причина падіння рейтингу Порошенка – серія корупційних скандалів»

Володимир Зеленський продовжує лідирувати зі значним відривом у президентських перегонах. Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила дані дослідження, яке вона проводила з 1 по 7 березня. Згідно з результатами опитування Володимир Зеленський набирає 17,1% голосів, на друге місце вийшла Юлія Тимошенко з результатом 11,9%. Петро Порошенко посідає третє місце – 10,7%. Гість студії Олександр Солонтай – політичний експерт.

Втрата позицій чинним президентом означає, що він не пройде у другий тур?

В нього є ще тиждень для того, щоб щось зробити – близьких друзів посадити, якось із суспільством поспілкуватися.

Це вплине на його рейтинг?

Звичайно. Основна причина, чому він впав – тому що прозвучала ціла серія корупційних скандалів. Тобто ми маємо ситуацію, в рамках якої Конституційний суд скасовує законодавство відповідно до того, що має каратися незаконне збагачення, друзі провокувалися в «Укроборонпромі», в цей момент абсолютно ніяк не рухаються справи, більше того, блищить на екранах той же самий Насіров, і подібні справи. І фактично виникає у суспільства відчуття, що боротьба з корупцією зупинилася. Вже навіть американці заявляють про те, що з Холодницьким щось зробіть, але на порядку денному Верховної Ради немає ніякого реформування САПу, а президент в цей момент штовхає мовні ініціативи, а суспільство хоче про корупцію говорити. І звичайно, через це у президента падає рейтинг.

А за рахунок чого зростає рейтинг Юлії Тимошенко?

Мені здається, якщо ми б порівняли детальніше соціологічні опитування, то в мене враження, що, хоча Юлія Тимошенко і набрала один-два відсоточки, але в неї вже немає того зростання, яке було в кінці минулого року, яке гарантувало їй перше місце. Тому що той же самий переможець перегонів Зеленський забирає певні відсотки. Той же самий президент, який мобілізувався, відтягнув частину відсотків. Той же самий Гриценко, який прорвався тепер, вже получається, з шостого місця на четверте за рахунок об’єднання кандидатів, теж набирає відсотки. Тому мені здається, Тимошенко просто стоїть на місці і за рахунок сталої електоральної групи має шанси потрапити до другого туру.

Ви маєте на увазі, що б вона не робила, вона стоятиме на місці?

Ні. Дивіться, що показав досвід останніх двох тижнів. Що якщо політики щось таке стрімке яскраве роблять, то вони набирають або падають. Ми згадали про Порошенка, який падає через корупційні скандали. Я згадав про Гриценка, який через об’єднання набирає, ми бачимо, що він трошки підріс. Тобто не можна сказати, що щоб ти не робив, що до кінця виборів залишилося два тижні і це вже все.

Що яскравого робить Зеленський, що його рейтинг зростає?

Що крім того, що просто сформувалася величезна група людей, яка хоче дати ляпасу всьому українському політикуму? До цього додається його передвиборча кампанія. Тобто він веде нестандартну, живу, яскраву передвиборчу кампанію, в рамках якої він торкає людей. Коли він завішує країну рекламою про те, що «ні обіцянок, ні пробачень» чи коли він запускає черговий зараз серіал і країна в інтризі, чи продивляються хто ще не бачив, бо в низ виникло питання, а що це таке було, а воно досі актуально, бо воно ж знято як політичний гумор. Те, що він починає виходити на політичних ток-шоу і спілкуватися в тому числі з виборцями, хай буде поки що в скайп-режимі, але він починає з’являтися як суб’єкт.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти