Олександр Ткач: «Пенсійний фонд зобов’язаний формувати резерв коштів на випадок касових розривів»

У липні пенсіонери отримали пенсію із затримкою, і питання вирішувалося на найвищому рівні, в уряді. Виконуюча обов’язки міністра фінансів України Оксана Маркарова запевнила, що затримок з пенсіями більше не буде, а віце-прем’єр-міністр Павло Розенко на початку серпня заявив, що ситуація з пенсіями під контролем. Про затримки пенсій говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олександром Ткачем – експертом з питань пенсійного забезпечення:

«Затримка в зв’язку з тим, що виникли так звані касові розриви. Тобто для того, щоб це розуміти, треба побачити, як саме наповнюється Пенсійний фонд. Він наповнюється з двох джерел. Це єдиний соціальний внесок, який сплачують ті, хто працюють. Це близько 208 млрд. заходить на рік туди. І решту, що не вистачає, а потрібно всього 345-350 млрд., доплачує державний бюджет. І пані Маркарова так і сказала, що з нашого боку було зроблено все. Тобто треба шукати, що не було зроблено з іншого боку. Тобто з боку надходження ЄСВ. Очевидно, був якийсь прорахунок, наприклад, порахували і думали, що надійде 18 млрд. і ми їх доплюсуємо до тих 12, які надійшли з Міністерства фінансів. А 18 млрд. чомусь не надійшло. Тобто якась частина людей або звільнилась з роботи, або ще якісь виникли проблеми, і частина ЄСВ не надійшла.

Чому так взагалі відбулося? Були проблеми з плануванням. По-перше, Пенсійний фонд якраз тут до чого. Чому? Тому що є система так званих актуарних розрахунків, тобто Пенсійний фонд має розпланувати оці надходження і ці виплати на 75 років. Це норма закону, який був прийнятий ще в 2003 році. І там записано, що актуарні розрахунки мають здійснюватися на один рік, на 5, 10, 15 і з таким інтервалом в 5 років аж на період до 75 років. Щоб показати, які прогнозовані надходження і які прогнозовані виплати. І мало того, ще є 74 ст. закону, де сказано, що Пенсійний фонд зобов’язаний формувати резерв коштів на той випадок, якщо будуть виникати такі касові розриви, і цей резерв має забезпечити виплати пенсій принаймні за місяць, тобто таких проблем не виникатиме. І більше того, порядок формування цього резервного фонду якраз має встановлюватися Пенсійним фондом».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти