Олександр Трохимець: «Світ йде того, щоб збільшувати частку екологічної енергії»

Сьогодні – Міжнародний день вітру! Якою є ситуація з відновлюваною енергетикою і вітроенергетикою зокрема в Україні та чи дотується якимось чином встановлення вітряків для звичайних громадян, розповість гість студії «Доброго ранку, Країно!» Олександр Трохимець – президент Київської регіональної енергетичної асоціації:

«Відновлювана енергетика – це певний сегмент генерації електричної енергії, який є в Україні, разом з атомною, тепловою енергетикою, гідроенергетикою. І вся генерація електричної енергії якраз і поділена на такі, скажімо так, кластери. Це атомна, теплова і відновлювані джерела. Є відновлювальні види енергетики, і світ йде того, щоб зменшити частку атомної енергетики і особливо теплової генерації, яка найшкідливіша з точки зору екології, і збільшувати частку екологічної енергії. Світ рухається в тому напрямку, щоб збільшувати джерела з відновлювальної енергетики.

Україна також рухається в цьому напрямку. Не так швидко і без зрозумілої для мене як енергетика стратегії, але рухається. Свого часу був прийнятий і законом закріплений так званий зелений тариф. Був даний поштовх для розвитку відновлювальної енергетики. Зелений тариф це гарантована ціна, яку отримає виробник енергетичної енергії з відновлювальних джерел енергетики, закріплена у валюті. Незалежно від будь-яких обставин, розрахунків на енергоринку. Тому енергетики називають це безпрограшною лотереєю. Тобто якщо ти збудував електростанцію, яка працює на відновлюваному джерелі, а це не лише сонячна, вітрова, а ще біогазові електростанції, які використовують відходи тваринництва, то ти однозначно виграв в лотерею.

Сам зелений тариф це і є дотація. Гарантія валютна на отримання коштів є по суті і дотацією, тому що цей тариф значно вищий. ніж та ціна електроенергії, за якою купується далі. Тому по суті відбувається дотація на сьогоднішньому етапі за рахунок більш дешевих джерел».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти