Олексій Боровський: «Наше суспільство занадто політизоване»

Майже дві сотні законопроектів – саме такий обсяг роботи чекає на депутатів під час другої сесії парламенту. ВР має розглянути аж сім законопроектів щодо внесення змін до Конституції, а також схвалити проект держбюджету на наступний рік. Крім того, депутати мають взятися і за обіцяний закон про імпічмент. Про роботу депутатів та про те, як сприймають люди такий реактивний турбо-режим їхньої діяльності, говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олексієм Боровським – кандидатом соціологічних наук:

Дійсно, суспільство спостерігає за цим новим турбо-режимом, який ви назвали роботою нових законодавчих органів. І слід сказати, якщо спочатку рейтинг і виборча кампанія президента Зеленського наповнювалася очікуванням, то зараз вона продовжує реалізуватися цим очікуванням в конкретні якійсь дії. І ці дії більш-менш сприймаються. Більш того, треба сказати, що ініціативи і діяльність нової влади спрямована насамперед на часткову реалізацію цих вже попередніх очікувань, і вони саме і включають цей турбо-режим з такою метою наповнити змістовною характеристикою. Єдине, що я б змінював акценти. Скоріше всього сьогодні родзинкою дня буде не те що закон про імпічмент президента. Хоча всі політологи, експерти, засоби масової інформації будуть приділяти цьому увагу. Але ми забуваємо, що в цей же день розглядається безліч важливих суспільних законів. Перевантаження Антикорупційного суду, звільнення його від розгляду попередніх судових справ тощо.

Тарифи, війна, загалом глобальні виклики, зокрема, щодо корупції тощо – чому зосереджують увагу не на цьому, а на імпічменті президента?

Все дуже просто. Справа в тому, що наше суспільство занадто політизоване. Більш того, ми забуваємо, що все ж таки ще перебуваємо у пост виборчому періоді, коли політизація суспільства досягла свого максимального рівня. І очевидно, що основне завдання вітчизняного політикума нагадувати про свої політичні позиції, програмні засади і т.ін. Одними з них були якраз зміни до Конституції, тобто антикорупційна складова, зокрема що стосується народних депутатів, позбавлення депутатської недоторканості. Так само це стосується і президента. Тобто до вищих державних посад так чи інакше прикута увага суспільства, завжди обговорюється їхній статус, повноваження, роль, місія в суспільстві. Тому не дивно, що зараз імпічмент президента буде одним із топових тем.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти