Олексій Голобуцький: «Я впевнений, що справа Пашинського розвалиться»

Арешт Сергія Пашинського політично мотивований та не має нічого спільного з об’єктивним правосуддям – з такою заявою відреагували на рішення суду щодо свого одно партійця у «Народному фронті». Рішення суду у «НФ» розцінюють як політичне переслідування Пашинського за його протидію російській агресії. Тема обговорення в студії «Доброго ранку, Країно!» сьогодні – переслідування та посадки. Чи це вже початок того, що обіцяв Зеленський? Гостями є Олексій Голобуцький – політтехнолог, Валерій Клочок – магістр державного управління, політолог та Павло Кутуєв – доктор соціологічних наук, професор.

 

Якщо є за що саджати, як можна вимагати, щоб це відрізнялося від політичного переслідування?

 

Валерій Клочок: Ми думаємо, що є за що. Я також схильний до такої думки. Але це наше відчуття. Тому що відчуття із правосуддям плутати не треба. Аби рішення суду було мотивоване якимись іншими правочинами, тобто іншими вчинками, які не відповідають закону, з боку Пашинського, це було б зовсім по-іншому. А так хуліганку нам сьогодні намагаються подати під тим соусом, що сьогодні почалася боротьба з корупцією попередньої влади. Натомість сама стаття, про яку говорять спеціалісти, фахівці, юристи, і те рішення суду, яке було винесено по відношенню до Пашинського, вони трохи не співвибрані. Разом з тим соціальний запит настільки високий до таких посадок, що сьогодні ніхто не стоїть під Лук’янівським СІЗО і не каже, що арештували патріота. Тому що запитань до Пашинського більше, ніж відповідей, і в такий спосіб люди готові дати сьогодні владі навіть такий шанс, який там межує із законом, аби вона дорозслідувала ці корупційні схеми.

 

Можливо, ця справа – зачіпка і від неї буде розкручуватися вся історія Пашинського?

 

Павло Кутуєв: Згадаємо класичну історію з тим, як був засуджений американський гангстер Аль Капоне. Він був засуджений не за рекет, не за насильницькі злочини, а за несплату податків. Тому це теж, я думаю, такий собі гачок. Історія, яка отримала широке медійне висвітлення, і відповідно дійсно вона виглядає такою собі позапартійною і позаполітичною.

 

Оскільки Пашинський є вагомою фігурою в оборонній галузі, можливо, згодом ми отримаємо від нього інші прізвища, і вона зазвучить потужно, як очікує суспільство?

 

Олексій Голобуцький: Очікування суспільства це одне, а правова система зовсім інше. У суспільства, якщо провести референдум, то взагалі б перевішали всіх депутатів, що нинішніх, що минулих. І були б щасливі. Тому ми не можемо казати, що такий інтерес суспільства. Суспільство не розуміє. Якщо людина винувата, то потрібно це довести. Я впевнений, що ця справа розвалиться. Хто за останні п’ять років реально відповів в цій правовій системі? Я бачу в нинішній ситуації на тому рівні, на якому знаходиться судова система, варіант чи Луценка–Тимошенко чи варіант, що просто все розвалиться в суді. Багато юристів кажуть, що не можна людину за такими ознаками саджати без права залогу в тюрму. Це реально битовуха практично. Ми живемо в час пост правди і хайпу. Хтось пам’ятає, що місяць тому взяли Гримчака? Ще тиждень пройде, що нова влада чудова зловила найстрашнішого корупціонера, його посадила, а через тиждень це вже нікого не буде цікавити. Якщо з ним щось не трапиться у в’язниці чи не знайдеться щось нове, щоб цей хайп продовжувати, на цьому все закінчиться. Для мене це піар в потрібний момент.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти