Олексій Хабатюк: «Програма «Газовий запас» – саме для тих, хто використовує газ в побуті»

Понад сім тисяч українців скористалися послугою «Газовий запас» за десять днів дії відповідної програми. Відповідні цифри озвучили у НАК «Нафтогаз України». Детальніше про те, як саме працює ця система, чи всі зможуть скористатися купівлею газу наперед, розкаже гість студії «Доброго ранку, Країно!» Олексій Хабатюк – заступник начальника Департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України»:

«Ця програма саме для кінцевих споживачів газу. Той, хто використовує газ в побуті. Скористатися нею можуть практично всі. Поступово до програми підключаються регіони. Тобто почали – там приблизно підключилося 15 регіонів, а зараз поступово розширюється. Сьогодні почав Київ, теж можна замовити з сьогоднішнього дня. Практично всі регіони підключилися.

Що можна купити? Можна купити газ на період 6 місяців з жовтня по березень включно. До 25 тис. кубів. На сьогодні це більш ніж достатньо. Зроблено спеціально обмеження, тому що більшість українців споживає газу в середньому 1,5 тис. кубів на опалення, є там 3-4-5 тис. 25 тис. кубів – цього досить. Можна купити, тобто передплативши за ці 6 місяців. Ви самі обираєте, скільки ви хочете купити. Ви їх оплачуєте наперед. Це важлива умова – фіксація ціни.

Чому це цікаво? Зимою газ завжди дорожчий. Ринок так влаштований європейський, а ми купуємо газ з Європи, що зимою ціна росте, а влітку вона низька. Так склалося в цьому році, що влітку ціна дуже низька. Вона за останніх 10 років впала до найнижчого рівня. Є обмеження, але воно не наше. Це питання субсидій. Тих, хто не отримує субсидії в монетарній формі. Залишилися частина людей, яким держава оплачує газ напряму їхнім постачальникам. На жаль, ці люди не можуть поки що скористатися субсидіями. Але я надіюся, що це питання буде вирішено урядом. Але ми зараз обмежені тим, що акція існує до 25 вересня».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти