Олексій Кучеренко: «Субсидія готівкою для бабусі, мабуть, непогано, але якщо тарифи будуть такими великими, то вона її не врятує»

У березні «Укрпошта» виплатила майже 2 млрд. грн. монетизованих субсидій на оплату комунальних послуг. Виплати нарахували пенсіонерам, які отримують пенсії через поштові відділення. Середня сума субсидій – 1884 грн. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Олексій Кучеренко – голова Спілки власників житла України. Субсидія готівкою для пересічного українця це добре чи погано?

«Я б в першу чергу виходив не з інтересів пересічного українця, а з інтересів суспільства. Бо ми весь час, на жаль, обговорюючи субсидії, забуваємо одну просту річ. Субсидії беруться не з повітря і не з кишені прем’єра або президента. Вони беруться з бюджету. Гроші з бюджету беруться від сплати податків. Тобто ми всі з вами, українці, сплачуємо податки, а потім вони перерозподіляються. Ми платимо ці субсидії, це треба зрозуміти.

Субсидія готівкою для бабусі напевно непогано, але якщо тарифи будуть такі великі, що їй не вистачить субсидії, то вона її не врятує, ця субсидія. Вона всю цю субсидію має понести сплатити за комуналку і ще докласти своїх грошей. Тому вона для неї нічого не вирішить. Тому тут в першу чергу треба говорити про ефективність використання цих грошей з точки зору платників податків. В даному випадку цей процес абсолютно не підготовлений. Не роз’яснено людям, і значна частина людей не зрозуміла, що це монетизовані субсидії. Вони їх зрозуміли як надбавку до пенсій, і вони їх не понесли в оплату за комуналку. В них в результаті зростуть борги.

Оцінка буде трішки пізніше, після виборів. Бо зараз бояться це оприлюднити. Думаю, десь половина людей. Саме тому борги за комуналку, якщо брати березень, будуть сягати по Україні 75 млрд. грн. Це астрономічна сума, яку навіть важко собі уявити. А що таке субсидія для людини? Якщо дійсно вона має можливість заощадити і може витратити те, що заощадила, на себе, це, безумовно, непогано. Але покажіть мені, як ми можемо з вами заощадити, в багатоквартирному будинку. Що, в нас там є регулювання споживання тепла? Ми якось впливаємо на ці рахунки, які нам виставляють?».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти