Олексій Кучеренко: «Ви хочете позбавляти людей права на субсидії і штрафувати їх, а що в нас з тарифами?»

Тотальна перевірка очікує на всіх, хто отримує державну допомогу. Пенсії, стипендії або ж субсидії можуть забрати у разі порушення правил. На думку ініціаторі верифікації, де допоможе подолати тотальне розкрадання бюджетних коштів і боротися з корупцією. Гість студії «Доброго ранку, Країно»! Олексій Кучеренко – перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг:

 

«Як завжди, будь-яка ініціатива, в тому числі і нинішньої влади, вона має два кінця. І мене дратувало і продовжує дратувати те, що нові реформатори, а вони нові-старі, тому що той курс реформ продовжується і кадрові призначення в уряді підтверджують певну спадкоємність, вони беруть те, що їм зручно, і показують: це європейські норми, європейські тенденції, європейська практика. Європейці їм в цей час аплодують, гранти дають на технічну допомогу, підтримують і кричать «Ура реформам!». Але вони в той же час забувають про особливості наші, українців, виконання цих процесів. Про нюанси, які роблять ці процеси, ці новації небезпечними для значної кількості українців.

 

Пояснюю. Перше. Ініціатива пана Гетьманцева – я, з одного боку, мушу підтримати, бо теоретично субсидії – це бюджетна допомога малозабезпеченим або іншим верствам населення. Що таке бюджетні гроші? Це гроші платників податків. І, безумовно, кожна держава не просто має право, вона зобов’язана перевіряти цільове призначення будь-яких бюджетних грошей, бо це наші з вами гроші як платників податків. З іншого боку, наскільки я зрозумів, ініціатива пана Гетьманцева ж передбачає перевірку за якийсь старий період. За той період, який люди отримали ці гроші.

 

І я пояснюю, що це буде на практиці. По-перше, пригадайте, будь ласка, 2015 рік: який би канал ви не включили, в кожному магазині з кожного гучномовця одне і те саме – беріть субсидії, обличчя Павла Розенка, потім Реви, Яценюка, беріть субсидії. Бо чому? Тому що вимагав МВФ, ціну на газ різко підняли, і щоб не було соціального бунту, сказали беріть субсидії. Повністю спростили перевірку, це їхні дурість і злочин. Люди, на жаль, не читали до кінця цієї норми. І на той час було записано, що субсидія в залежності від доходів. А якщо зараз через електронні бази побачать, що люди в той час отримували плату за паї і отримували в той час субсидію, то людина має повернути подвійну плату. Те ж саме стосується і депозитів, бо багато людей і тоді і зараз вважають, що це не доходи. Це доходи. І от в цій ситуації скориставшись недосвідченістю і непідготовленістю людей, ситуація сьогодні може бути для них дуже небезпечна. Є й інші якісь варіанти. Це і додаткове житло – дача якась, і зайві метри, бо субсидії нараховуються за соціальними нормами на житло.

 

Є і головна моя претензія до розробників цього законопроекту, до всієї правової системи і до всієї держави України: друзі, а ви хочете позбавляти людей права на субсидії і штрафувати їх, а що в нас з тарифами? Бо тарифи спричинили шалені кількості і зростання обсягів субсидіювання. А в мене питання: а чому ви не виконуєте рішення суду за позовом Тимошенко, де я був довіреною особою, і тарифну мобілізацію, яка скасувала постанову про ціну на газ? Саме ціна на газ незаконна – підкреслюю це – спричинила зростання тарифів на гарячу воду, на тепло, шалені платівки, додаткові нарахування від облгазів, від теплоенерго за всілякі незрозумілі норми».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти