Олексій Якубін: «Враховуючи високий рівень недовіри до президента, акції ультранаціоналістів потрапляють у ціль»

Скандали – невід’ємна частина будь-якої передвиборчої кампанії. Як би не старалися політики дістатися до дня голосування без гучних інцидентів, опоненти завжди знаходять чорні плями в біографіях. Вже кілька тижнів країна обговорює розслідування команди журналістів про розкрадання в «Укроборонпромі». Цей серіал напевно став найпотужнішим ударом по рейтингу Петра Порошенка. Тепер націоналістичні організації переслідують його, заважають проводити передвиборчу агітацію та обіцяють влаштувати великий мітинг на Майдані в Києві 16 брезня. Гість студії Олексій Якубін – політолог.

Ми чули, по суті погрози «Національного корпусу». Як ви вважаєте, чи є нагода їм виходити на акцію, адже Гладковського звільнили?

Все рівно ми бачимо, що ті вимоги, про які вони говорили, вони ж не виконані. Гладковський же не ув’язнений. Власне кажучи, зрозуміло ще з початку було, що їхні вимоги не будуть виконані. Тобто мені здається, коли вони ставили такі вимоги, вони чудово розуміли, що за такий проміжок часу таке неможливо в принципі зробити. Тим паче, що президент постійно підкреслює, що від нього ж не залежить судова влада.

А чи мав взагалі президент, зважаючи на важливість рейтингу перед виборами, відразу реагувати на всі претензії до нього після розслідування «Бігус.Інфо»?

Якби я був його радником, я насправді президенту сказав би, що краще б така ситуація під час виборів не відбулася б. Тобто треба було прорахувати всі свої слабкі місця і зробити так, щоб не потрібно було зараз гасити пожежу. Але ми бачимо, що це відбувається таким чином, що нібито паливо туди наливають і пожежа ще збільшується. Я думаю, що це є прорахунок кампанії президента.

В який способі зараз президент доливає палива в цей скандал?

Як взагалі розвивався цей скандал? Президент спершу взагалі намагався ігнорувати ці теми. Потім пішли сигнали, що Гладковський і решта готові взяти самовідвід. Потім генпрокурор заявив, що ні, насправді є таке розслідування. Потім генпрокурор заявив, що журналісти просто на два тижні випередили Генпрокуратуру і правоохоронні органи.

Активізація ультра націоналістичних рухів дійсно пов’язана з розслідуванням «Бігус.Інфо», чи в будь-якому разі вони зачепилися б за щось перед виборами?

Я думаю, що це розслідування створило необхідну інформаційну атмосферу. Тому що в парламенті, наприклад, Тимошенко вимагає, щоб президент взагалі пішов у відставку. Бойко вимагає, щоб кілька днів засідання Ради були присвячені оборонній сфері, цьому скандалу. А влада почала займатися тим, що ВР приймає закон про мову. Тобто спроба мовою прикрити цей оборонний скандал. Мені здається, що влада з самого початку вибрала неправильну стратегію. А якщо ми говоримо про ультраправих, вони просто використали цю ситуацію. «Нацкорпус» бере участь у виборах, але вони розраховують брати участь у парламентських виборах. І вони розраховують, що це такий добрий піар-трамплін. Тобто можна зараз запустити такі речі, щоб нагадати про себе. В мене склалося таке враження, що якби президент мав високий рейтинг популярності, то, звісно, їхні акції не мали б можливості так працювати, як вони зараз працюють. Але, враховуючи високий рівень недовіри до президента, ми знаємо, що близько 50 відсотків українців не довіряють президенту, їхні акції потрапляють у ціль. Тобто вони резонують з недовірою громадян, і люди сприймають те, що вони роблять, позитивно.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти