Роман Чернега: «Правові підстави, які дають право інспекторам праці перевіряти бізнес, вже сформовані»

Вже у жовтні в Україні мають початися перевірки бізнесу, спрямовані на виведення з тіні зарплат у конвертах. Їх будуть проводити переважно на підприємствах, де більшість працівників отримують мінімальну платню. Штрафи за порушення законодавства обчислюються десятками, а іноді навіть сотнями тисяч гривень. Десять мінімальних зарплат або 37 230 грн. штрафу доведеться сплатити за неоплачену роботу працівника у нічний час, у вихідні та святкові дні, а також понаднормову роботу. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Роман Чернега – голова Державної служби України з питань праці:

 

«Правова база, тобто ті правові підстави, які дають право інспекторам праці перевіряти, вона вже сформована. Вона прийнята ще на початку цього року. Фактично у нас здійснення інспекційних відвідувань, зокрема в частині виявлення незаконної праці, проводяться. А з жовтня будуть проводитися більш комплексні заходи, у яких будуть долучатися до інспекторів праці також і інспектори Державної фіскальної служби.

 

Основну скрипку в цій справі буде грати інспектор праці. Тому що ми маємо відповідні направлення. До нього буде фіскал. До нього буде залучатися у випадку необхідності і працівник поліції. Тому що, на жаль, ми маємо такі випадки, коли недобросовісні підприємці застосовують в тому числі фізичну силу до наших інспекторів і до жінок-інспекторів.

 

Причин і підстав для проведення інспекційного відвідування є декілька. Чітко вони регламентовані в нашому порядку проведення таких заходів, але саме виявлення працівників, які працюють без оформлення і без офіційного працевлаштування, без сплати будь-яких податків, ЄСВ і т.д., проводяться за рішенням в тому числі керівника органів інспектування. Це може бути керівник обласного управління органів праці, це можу бути я, це може бути звернення і самого громадянина, який працює і вважає, що його трудові права порушуються».

 

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти