Роман Матковський: «Я переконаний, що на даному етапі загрози відкритої агресії Росії немає»

Президент Петро Порошенко на Київському безпековому форумі заявив, що його опонент Володимир Зеленський – це віртуальний кандидат та у часи війни недосвідчений президент може не впоратися із викликами, пов’язаними із загрозою російського вторгнення. Зі студією «Доброго ранку, Країно!» на телефонному в’язку Роман Матковський – експерт з питань безпеки.

Наскільки велика загроза російського вторгнення, про що говорив президент, велика наразі?

Наразі президент акцентував увагу саме на цій проблемі більше, мені здається, в контексті виборчої кампанії, яка зараз проходить. Тому що одне з ключових питань його виборчої кампанії – це саме питання безпеки. Загроза існує постійно, але ми маємо усвідомлювати, що за теперішніх реалій фактично це неможливо з двох причин. Перша причина – дуже пильна увага міжнародної спільноти до ситуації, яка відбувається на Донбасі і взагалі навколо України. І по-друге, Путін також усвідомлює, що не буде фактору несподіванки. Тому нападати на Україну зараз, тим більше до завершення президентської кампанії Росія, я думаю, стовідсотково не буде.

Українські вибори можуть бути певним тригером для російського наступу чи певних провокацій?

Я думаю, президентські вибори точно ні. Тому що навіть ті, хто пропагує проросійську позицію, чітко дали меседж, що основний результат це буде результат парламентських виборів. Тому я думаю, що на паузі ця ситуація буде аж до завершення парламентських виборі в Україні. І тільки тоді Росія буде реагувати, який розклад політичний в Україні, який вектор зовнішній в Україні. От тоді нам треба бути максимально мобільними. На даному етапі я більш ніж переконаний, що загрози відкритої агресії не буде.

Як ви оцінюєте готовність Володимира Зеленського, якщо він стане президентом, до виконання функцій верховного головнокомандувача та, зокрема, його готовність до перемовин на рівних із президентом Росії Володимиром Путіним?

Треба реально дивитися на речі, готовності в нього як такої немає. Я більше сподіваюся на те, що він зможе акумулювати навколо себе якісних фахівців по напрямках в тому числі військовому, дипломатичному і так далі. Тільки цей козир може бути в його рукаві. Петро Порошенко – досвідчений політик, міжнародний дипломат, в нього досвіду, як кажуть, на десятьох вистачить. У Зеленського цього немає. Його основний козир – це вміння підібрати кадри, які будуть вміло вести політику України як всередині, так і назовні.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти