Роман Семенуха: «На моє глибоке переконання, з 2016 року коаліції де-факто не існує»

Набув чинності указ про розпуск Верховної Ради і дату нових виборів. Його опублікували в «Урядовому кур’єрі» від 23 травня. Виборча парламентська кампанія починається згідно із законодавством вже наступного дня після оприлюднення указу президента, тобто стартує відсьогодні. Чи буде виборчий процес невідворотним за будь-якої погоди, говоримо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» народними депутатами Сергієм Мельничуком – позафракційним та Романом Семенухою – фракція «Самопомочі».

Чому указ опублікували так, що виборча кампанія буде тривати менше ніж 60 днів?

Сергій Мельничук: Чому це порушення? Це згідно чинного законодавства, адже в статті конкретно прописано, що до 60 днів, він може тривати і 30 днів, і 40 днів. Тому ніякого порушення тут немає.

Хто безпосередньо має встановлювати наявність коаліції?

Роман Семенуха: Встановлювати мають відповідні заяви 226 народних депутатів України. На моє глибоке переконання, з 2016 року коаліції де-факто не існує. Якби було протилежне, я думаю, не було б жодних проблем Парубію чи загалом апарату Верховної Ради оприлюднити перелік народних депутатів, які входили до складу коаліції. Оскільки цього не було, це ще одне підтвердження, що коаліції не існувало. Коаліція була ситуативна, голосами позафракційних, окрім «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту». Окремі голосування фракціями «Відродження», «Воля народу» чи інших фракцій.

Є депутати, які готові підписатися під поданням до КС щодо неконституційності указу про розпуск парламенту. Ви готові?

Сергій Мельничук: Звичайно, ні. Тому що, на мою думку, це рішення не тільки політичним було. Те, що було потрібно процедурно спочатку провести президенту консультації, а потім робити дострокове припинення повноважень ВР, це так. Це потрібно було робити. Він як людина, яка в політиці тільки зараз, йому, видно, ніхто не підказав. Цим він тільки порушив. Все інше ні. Сформований уряд, він не сформований. Тому що міністр охорони здоров’я до сих пір не призначений. Тобто уряду до сих пір немає. Те, що народних депутатів немає в коаліції, я думаю, будуть ще позови на голову ВР, який не оголосив. Тому що його неодноразово закликали, щоб він оголосив, що немає коаліції. А він це ігнорував, чим порушив Конституцію України і регламент. Я думаю, ще попереду пінг-понг політичний. В країні потрібно навести порядок, щоб виконували законодавство від безхатченка до президента. Тільки тоді ми наведемо в країні порядок. А якщо кожен буде грати в свої ігри, порядку не буде.

У Верховному суді оскаржили указ про передчасні вибори і розпуск парламенту. Чому саме Верховний суд? Чи КС та ВС можуть діяти всупереч один одному?

Роман Семенуха: Я думаю, що цей процес буде тривати достатньо довго і, як на мене, торчно довше, ніж 21 липня. Тому процес не можна зупинити, призупинити. Є вибори. Є величезний запит суспільства на оновлення ВР через тотальну недовіру як до державної інституції. Тому є запит, є вибори. Я думаю, що українці в 20:00 21 липня вже дізнаються через екзит-поли фактично новий склад ВРУ. Абсолютно паралельний процес, і в судах це може тривати роками. Тому є процес, треба йти на вибори. Тільки люди визначать, хто буде мати легітимний мандат від людей і представляти їхні інтереси в 9-й каденції Верховної Ради.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти