Ростислав Кравець: «На мій погляд, країна програє від того, як поводить себе чинний президент»

Нарешті через кілька тижнів дискусій було досягнуто домовленість про проведення дебатів між кандидатами на пост президента Україіни Володимиром Зеленським та Петром Порошенком на стадіоні НСК «Олімпійський». З юридичної точки зору розбиратися з цим питанням будемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Ростиславом Кравцем – юристом, адвокатом.

Не прийти на дебати на НСТУ – це порушення закону?

Ні, це не порушення. І наслідків ніяких немає.

Законом не передбачено, що дебати мають проводитися в студії, постанова ЦВК передбачає.

Передбачає за державні кошти, вже сто разів про це говорилося.

На вашу думку, чому Володимир Зеленський не хоче йти на НСТУ?

Він не зазначав, що він не хоче. Він зазначив, де він буде проводити ці дебати. Все. В чому питання? Він не хоче, може, витрачати державні кошти. Давайте будемо маніпулювати: пан Зеленський не хоче витрачати державні кошти, пан голова НТКУ хоче витрачати і хоче привласнити ці кошти. Давайте так подивимося на цю ситуацію. Чому ні?

Хто сьогодні лідирує в батлі відео звернень?

Насправді не можна сказати, хто певним чином виграє від цього. Програє країна від того, як поводить себе, на мій погляд, діючий президент. Я всім навожу приклад мого сина, він в цьому році перший раз голосує Я на нього не тисну, мені просто цікаво дивитися на цю реакцію. Він вчора подивився виступ Зеленського на «1+1» і сказав, що ще не визначився. Але він не сприймає те, що робить президент. Ці танці на сцені, це блюзнірство дійсно не сприймається. Це не повинно йти від президента.

Якщо на стадіоні щось відбудеться, хто буде за це відповідати? Пан Зеленський, який запропонував цей формат?

Звичайно, моральна відповідальність буде і на панові Зеленському, і на всій команді, і на Порошенку та його команді. А відповідати буде безпосередньо керівництво «Олімпійського», яке не створило відповідні безпечні умови для перебування на стадіоні. Відповідати буде стадіон. І, мабуть, держава Україна у зв’язку з тим, що саме на державу Україна покладаються відповідно обов’язки стосовно дотримання правопорядку та прав громадян. Тому на сьогоднішній день, на мій погляд, кожен намагається перекласти на іншого. Ми чуємо, може, Порошенко відмовиться, а може, Зеленський, а може, Аваков щось скаже, може, генерал УДО Гелетей скаже, що не може забезпечити безпеку, бо повноваження в нього є заборонити проводити заходи. Причому абсолютно офіційні, абсолютно законні. Якщо Управління державної охорони зазначить, що ми не можемо і ми проти, захід також не відбудеться. Ми забули просто про Державну охорону, але на ній також буде відповідальність.

Сьогодні правоохоронців на стадіоні буде чи не більше, ніж глядачів.

Вони повинні там бути. Я вважаю, що кандидати можуть зустрітися і разом зробити відповідну заяву. Я прекрасно розумію Зеленського. Якщо він скаже: я вважаю дійсно, що це небезпека, я не хочу брати на себе відповідальність. Скажуть: він трус. Те ж саме скажуть, якщо президент вийде з цим. Почнуть з нього глузувати.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти