Ростислав Кравець: «Є велика кількість певних обставин, яка дала змогу повернутися до України колишнім політикам»

До України повертаються колишні політики. Вже з Австрії повернувся екс-заступник глава адміністрації колишнього президента Януковича Андрій Портнов. Після двох років добровільного вигнання з Ізраїлю також повернувся Ігор Коломойський – український олігарх та колишній губернатор Дніпропетровщини. Колишній керівник СБУ та віце-прем’єр часів Януковича Валерій Хорошковський також приїхав до країни. Будемо розбиратися, хто має право в’їжджати в Україну і чому повертається стара команда, з гостем студії «Доброго ранку, Країно» Ростиславом Кравцем – юристом, адвокатом.

Дійсно, чому б їм не повертатися, якщо їх пропускають на кордоні?

На кордоні як надпис в СБУ: прийом громадян цілодобово. Питання, коли видача. Тому приймуть всіх. Питання в іншому, що протягом п’яти років суспільству намагалося донести, що це злочинці і вони скоїли дуже велику кількість злочинів. Направляли запити в різні міжнародні установи. В подальшому звичайно виявилося, що окрім цих запитів і голослівних звинувачень в тому, що особа щось вкрала чи вона сприяла узурпації влади, більше нічого не було. І ми ж бачили, що протягом чотирьох років поступово кожен рік скасовували санкції відносно певних цих чиновників, які зникли з України. Стосовного того, якщо ми повернемося до Портнова, він скасував всі санкції за кордоном саме в зв’язку з тим, що не було надано належних доказів прокуратурам європейським, інституціям стосовно того, що він якимось чином скоював якісь злочини.

Ці повернення символізують, що ці люди сподіваються на лояльність нової влади?

Для себе я розумію, що тут дуже велика кількість певних обставин, які дали змогу їм повернутися. Ми ж бачимо, генпрокурор не змінився, міністр МВС не змінився. Правоохоронці залишися ті ж самі, а де ці кримінальні справи?

А чи не спроба це дискредитувати нову владу з боку попередників?

Ми живемо в демократичній країні. Яким чином пан Зеленський відповідає за діяльність правоохоронних органів? Він виключно гарант Конституції. Можуть говорити про реванш, про все, що завгодно. Питання до тих, хто це говорить. Вибачте, а Зеленський має право втручатися в діяльність правоохоронних органів? Це ж питання, що ви хочете в цій країні? Ви хочете царя, чи ви хочете демократію?

Янукович повернеться? І що буде, якщо так?

Тут питання в іншому. Стосовно Януковича є вирок суду, який ще не набрав своєї чинності. Тобто у нас на сьогоднішній день є рішення Оболонського суду міста Києва, який виніс відповідний вирок. Воно знаходиться в Апеляційному суді. Там були певні повернення його, там щось уточнювали. Але воно все ж таки передано в Апеляційний суд, де вирішується питання стосовно призначення судового засідання. Тому на сьогоднішній день, поки не буде скасовано цей вирок, звичайно, якщо він повернеться, то відповідні правоохоронні органи зобов’язані будуть затримати і обрати міру запобіжного заходу або виконувати цей вирок, якщо він набере чинності.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти