Ростислав Кравець: «Застосовувати силу, обшукувати чи когось рознімати мають право виключно правоохоронні органи»

В одному з київських супермаркетів нещодавно стався інцидент. Хлопець вийшов з магазину, до нього підійшли троє і попросили запалити, він відмовив. Тоді на нього накинулися і побили. Охоронець, який це бачив, не втрутився. Керівництво магазину повідомило, що охоронець не мав права втручатися. Чи правий він і магазин в даній ситуації, будемо розбиратися з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Ростиславом Кравцем – адвокатом:

Насправді тут же ситуація така, що правоохоронною діяльністю у нас займаються правоохоронні органи. Охоронець це певна службова особа цього супермаркету, на яку покладені певні службові обов’язки, наприклад, слідкувати, щоб нічого не крали. В будь-якому разі втручатися, застосовувати силу, обшукувати чи когось рознімати мають право виключно правоохоронні органи. Звичайно, і ми з вами, якщо бачимо, що порушуються чиїсь права, когось б’ють, можемо втрутитися, щоб запобігти нанесенню шкоди, це обов’язок громадянина.

Правда, що існує така річ, як громадянське затримання? Коли я або ви можемо затримати будь-кого, якщо ми будемо вважати, що ця людина скоює правопорушення?

Звичайно, ми можемо це зробити. За це не передбачена жодна відповідальність, але потрібно відразу викликати правоохоронні органи для того, щоб вони вже приїхали і розібралися в тій ситуації, що склалася. Для того, щоб на вас не покладали якусь відповідальність за незаконне утримання людини чи за якісь інші порушення прав цієї людини. Що стосується цього правоохоронця, це виключно його моральні такі якості, а що стосується адміністрації цього супермаркету, це виключно та ситуація, коли супермаркет не вжив достатніх заходів для того, щоб забезпечити певну безпеку своїм відвідувачам чи особам, які знаходяться поряд з цим супермаркетом.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти