Сергій Фурса: «Бізнес має заробляти, але бізнес має і сплачувати податки»

Говоритимемо про те, бути чи не бути ФОПам. Уряд розробив критерії за якими можна буде співпрацювати з фізичними особами-підприємцями. Мінсоцполітики визначило критерії, за якими планує відрізняти трудові відносини ФОПів від підприємницької діяльності. Це має дозволити виявити порушення трудового законодавства та штрафувати тих, хто використовує податкові пільги для фізосіб-підприємців з метою оптимізації податків. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Сергій Фурса – спеціаліст відділу продажу боргових цінних паперів Dragon Capital:

«Зараз ніхто нічого робити не буде. Тому що вибори, і це не на часі. В цьому році точно нічого не зміниться. А чи за я чи проти? Я за те, щоб наводити тут порядок. Тому що ми звикли скиглити про те, що в нас маленькі пенсії, а чому у нас маленькі пенсії? Тому що грошей більше немає. А грошей більше немає тому, що велика тіньова економіка. І от ФОПи наряду з контрабандою, з офшорами, з цими всіма ігровими автоматами, які по містам, це частина цієї тіньової економіки. Бо великий бізнес використовує інструмент, який був даний малому бізнесу власне для підтримки малого бізнесу. Його взяв на озброєння великий бізнес і не платить податки. Це несправедливо і неправильно.

Проблема в тому, що якщо я прийшов на роботу і я плачу податок на свою зарплату і роботодавець платить ще за мене ЄСВ 22 відсотки, то ФОП платить 5. От вам різниця, а потім не вистачає грошей в бюджеті. Бізнес має заробляти, але бізнес має платити податки. І всі мають бути в рівних умовах. Це нечесна конкуренція, бо дуже важко конкурувати цьому бізнесу, який сплачує всі податки, з бізнесом, який майже не платить податки. Вони просто на різних планетах живуть. Тому тут просто несправедливо і неправильно. Плюс ще одна проблема – контрабанда українська, яка також реалізується через ФОП.

Завжди зазвичай говорять про ІТ-шників, які найчастіше бувають ФОПами. Я думаю, що тут насправді причина не ІТ-сектор. Загалом це роздрібна торгівля і будь-який вид рітейлу. Або супермаркети, касири-ФОПи. І в будь-який ресторан по Києву якщо ви зайдете, навіть якщо там середній чек більше, ніж мінімальна зарплатня, вам ФОП буде давати чек і т.д. Дуже багато. І навіть журналісти дуже часто працюють як ФОП. Це досить широко використовується. І якщо про ІТ ми кажемо, добре, він працює на експорт, вони не конкурують всередині країни і не створюють цю проблему конкуренції, то всі речі, які відбуваються всередині країни, які конкурують тільки всередині країни, це вже більша проблема».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти