Сергій Гайдай: «Такого президента, щоб всіх влаштовував, ми ще не мали»

Київський інститут соціології опублікував результати останнього соціологічного дослідження щодо майбутніх президентських виборів. У першому турі Володимир Зеленський випереджає Петра Порошенка. Для того, аби розібратися з президентськими рейтингами, до студії «Доброго ранку, Країно!» завітав Сергій Гайдай – політтехнолог:

«Як це не дивно, все визначає Петро Олексійович Порошенко. Він діюча влада, і відношення до влади завжди на виборах саме президента, тому що президентська посада уособлює в собі все, що є у владі. Це правді, причому стосовно Петра Олексійовича, він дійсно контролює майже всі щаблі влади. А визначається просто. Якщо подобається те, що робить президент, значить, за нього голосує більшість. Якщо не подобається, це дає шанси різним іншим. Тим, хто його критикує, тим, хто проти нього.

Наприклад, Зеленський – це запит на нове обличчя. На зміну влади. А Тимошенко – це основний його суперник і людина, яка може точно перемогти. Саме Петро Олексійович вибудовує ці щаблі. Якщо його політика не подобається, а ми бачимо, що рейтинг низький. Це не нове в політиці. Цей шлях проходили по-різному і Кучма, і Ющенко. Саме вони визначали, за них голосують чи не за них, чи подобається те, що вони робили п’ять років. У Януковича це взагалі було критично. Він навіть на свої другі вибори не вийшов. Зараз нічого нового ми не бачимо.

Такого президента, щоб всіх влаштовував, ми ще не мали. І проблема все-таки не у виборцях і не в наших настроях, що ми не любимо владу. Ні, ми просто ще не отримали людину, яка би дійсно міняла систему і уособлювала в собі зміни на краще. Мабуть, єдиним виключенням був Ющенко, але не під час президентства. Під час прем’єрства високі рейтинги в нього були, це був найрейтинговіший політик, тому що у владі він показав найбільше ефективність. З ним пов’язували зміни на краще. При ньому був бездефіцитний бюджет і зростав рівень життя, особливо у бюджетників. І при ньому, коли він був головою Нацбанку, перший раз економіка в нас із кризи 90-х пішла вгору, тому що був ефект появи гривні. Оце, мабуть, на моїй пам’яті єдиний момент, коли політик вважався ефективним, і з ним пов’язував кожен українець зміни на краще. На жаль, іншої політичної історії в нас поки що не було».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти