Сергій Каплін: «Обіцянки про тринадцяту пенсію – це прояв непрофесіоналізму та цинізму»

Українцям після перерахунку пенсій пообіцяли ввести тринадцяту виплату. З такою ініціативою виступив президент Петро Порошенко. За його словами, умовою введення додаткової соціальної допомоги для пенсіонерів є зростання економіки. Своєю думкою з цього приводу ділиться гість студії «Доброго ранку, Країно!» Сергій Каплін – народний депутат України:

«Це неповага до українських пенсіонерів. Це прояв непрофесіоналізму, цинізму. Мені здається, і віце-прем’єр з питань соціальної політики Розенко, і Рева, і президент Порошенко перейшли межу всяких соціальних, майже сексуальних фантазій. Це абсолютно нереально. У них сьогодні борг по лікарняним 2 мільярди гривень. Уявіть собі, людина йде на лікарняний, лежить в ліжку і не може купити собі термометр, валідол, валокордин, не може елементарні ліки собі купити. І вони не знають, де знайти ці гроші. Я проводжу шосте засідання комітету, тероризую їх, намагаюся добитися від них розуміння, як вони планують вирішити ситуацію, а вони просто сидять: нічого не бачу, нічого не чую і нічого нікому не скажу. І віце-прем’єр Розенко, і міністр соціальної політики, і голова Пенсійного фонду.

Друга проблема, яка в них сьогодні надзвичайно серйозна – по допомозі на поховання. Тобто вже не тільки живих кінчають своєю бездарною соціальною політикою, немає спокою навіть на тому світі від Реви і Розенка. І третє – це мамочки. Просто жах! Людина народжує дитину, а це один із шляхів подолання кризи в економіці – приріст демографічний, і їй не сплачуються гроші. Вона країні в такий складний час приймає рішення народити дитину, і їй нічого не сплачують. І вони розказують про те, що вони десь знайдуть в місяць 5,5 млрд. грн. для 300 тис. пенсіонерів, які отримують 1497 грн. Сам факт, що така пенсія мінімальна 1497 грн. є в цивілізованій країні, яка третя в Європі за розвіданою нафтою, газом, друга за видобутком, де газ повинен бути для споживачів не вище ніж 2,20, а він по 8,50 і буде 12 скоро, є приниженням пенсіонерів.

Тому я не розумію, як така людина, як Порошенко – екс-міністр економіки, закордонних справ, п’ять років президент країни, досвідчена, авторитетна людина в усьому світі, може дозволити собі навіть подумати про те, щоб так в рамках передвиборчої кампанії вводити в оману українців. Це абсолютно сьогодні нереально. Більше того, ви влітку побачите затримки пенсій, які були у нас минулого року. Якби не я, минулого року пенсіонери по 2-3 місяці не отримували б пенсії. Польща тільки після 20 років щорічного 6%-го зростання ВВП дозволила собі в травні цього року задуматися про 13-у пенсію. І як експеримент її запровадити в якості бонусу для своїх пенсіонерів. У нас дефіцит пенсійного фонду складає 157 млн. грн.».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти