Сергій Каплін: в України є ресурс для того, щоб потроїти пенсію

З 1 липня в Україні підвищують пенсії. Говоримо про це з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» народним депутатом України Сергіем Капліном.

Коли ми говоримо про пенсії і про їх осучаснення, індексації, так зване підняття потрібно речі називати своїми іменами. Це не підняття і я поясню чому.

Три категорії громадян. Перша це ті, які мають відповідний стаж – жінки 20 років, а чоловіки 25 років. Друга категорія ті хто отримували раніше максимальну пенсію в розмірі 13700 грн. Вони отрімають найбільше підняття це 610 грн. Від 1 грн. до 610 грн. І ті хто отримує так звану соціальну пенсію – це біля третини мінімальної пенсії. Ще 18 грн. накинуть учасникам АТО. От власне і вся історія.

Після такої індексації уряд Гройсмана заслуговує неповагу громадян. Тут треба йти іншим шляхом. Я вважаю, що в України є ресурс для того, щоб потроїти пенсію. Але для цього треба політична воля. Втрати держави відповідно Пенсійного фонду від корупції на митниці приблизно $100 млн. Сьогодні всі кинулися боротіся і гройсман і Аваков. А де вони були всі ці роки? У них вже в руках всі механізми боротьби з корупцією на митниці. Вони брали участь в всій цій контрабанді. Друга складова, є люди, які отримують мільйони грн. заробітної платні. Це керівники держпідприємств, міністри, заступники міністрів, і т. д. Вони платять ЄСВ, тобто податок до 30 000. Такого в світі ніде не має. Третя складова– вчора зустрічався з Світовим Банком і пропонував їм збільшити оренду за гектар землі крупних агрохолдингів Сьогодні платять 300 грн. Я вважаю, що треба підіймати для агроолігархів. Ці гроші мають йти в Пенсійний фонд.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти