Степан Гавриш: «Очевидно, що стиль стосунків між Порошенком та Зеленським перейшов межу толерантності»

До студії «Доброго ранку, Країно!» завітав Степан Гавриш – перший заступник секретаря СНБО у 2008-2011 роках. Продовжуватимемо обговорювати тему змісту передвиборчих інтерв’ю кандидатів в президенти, їхніх обіцянок та пропозицій.

Як ви ставитеся до поради пана Зеленського Порошенку піти з політики?

Це не порада, це рішення, і нам треба перестати сприймати Зеленського як шоумена. Він жорстка людина, і скоріш за все його політика не може бути іншою. Очевидно, що сам стиль стосунків між Порошенком та Зеленським перейшов межу тої толерантності, коли Зеленський буде мовчати. І його пропозиція Порошенку покинути політику є лише пропозицією зберегти, власне, те, що в нього є і не потрапляти під серйозні розслідування. Скоріш за все без цього не обійдеться, судячи з вчорашнього ефіру, який ми спостерігали. Думаю, що в цьому контексті я би висловив іншу точку зору, ніж пан Яворівський. Я цілком підтримую, я читав його листа. Сміливий і цілком послідовний боєць за українську демократію. Але скажу, що ми не маємо дорадчого голосу, ми маємо установчий голос зараз, і ми приймаємо рішення.

Якщо ми висловимо недовіру Петру Порошенку, то ми не будемо йому радити. Ми скажемо про те, що він не виконав свої обіцянки і провалив державу. І друге – власне, наша позиція полягає зараз в тому, що ми не будемо пасивно спостерігати. Якщо Зеленський не врахує помилки Порошенка, отримає в нас надзвичайно сильну опозицію і захищатися не зможе. А відносно Порошенка, його феномен полягає в тому, що він без влади не може розвивати свій бізнес і тому піти нікуди не міг. Він змушений був боротися за політичну владу, оскільки саме вона давала йому можливості конкурувати у величезному олігархічному економічному бізнесі.

Чи не здалася вам риторика пана Зеленського на вчорашньому ефірі у певних питаннях схожою на риторику чинного президента?

Ні, це абсолютно інша людина. В Зеленського політична кампанія – це політичний стартап, який не відомий для України і тим паче для більшості країн Європи.

Як ви думаєте, що буде відбуватися із розслідуванням щодо розкрадань в «Укроборнпромі» і в принципі з корупційними схемами в країні після обрання нового президента?

Від Зеленського найперше очікують серйозної реакції на тотальну корупцію в країні, розкрадання держави і найперше в оборонному секторі. Це паливо його політики, якщо він цього не зробить. Він продемонструє не тільки слабкість, але й втратить ту надзвичайно сильну динаміку, яка в нього буде, якщо його оберуть президентом країни. Тому він змушений буде вдатися до серйозних і гучних скоріш за все переслідувань саме тих, хто демонтував українську державу за цей період часу, використовуючи як ресурс. Чому? Тому що він є гарантом національної безпеки, а питання корупції, питання стану української оборонної промисловості, де корупція досягла найбільших резонансних випадків, нарешті проблема взагалі корупції в політичній системі, і ми бачимо, кого він веде з собою – жодної людини, так би мовити, з учорашнього світу немає, вона для нього буде ключовою. Це відповідь на запит суспільства для зламу політичної системи. Він вчора сказав: я йду зламати політичну систему. Це те, що ми говорили про ефект виборчої кампанії та його лідерства в ній.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти