Степан Хмара: «Порошенко створив систему управління державою за чисто мафіозними правилами»

В одному з інтерв’ю на телебаченні кандидат на пост глави держави Володимир Зеленський порадив чинному президенту піти з політики. Отже будемо обговорювати те, що говорять кандидати один про одного, один одному та своєму електорату. В гостях у студії «Доброго ранку, Країно!» народні депутат кількох скликань Степан Хмара та Володимир Яворівський.

Як ви ставитеся до того, що молодший кандидат більш досвідченому радить піти з політики?

Степан Хмара: Я думаю, що він правильно каже. Я взагалі задовго до виборів, більше ніж рік тому, казав, що найкраще було б, якби Порошенко заявив, що він не буде брати участь в наступних президентських виборах. Тобто треба було зійти, тоді б можна було ще зберегти хоч трохи своє ім’я. А так, я думаю, немає перспективи на світле майбутнє в Порошенка. Не то що в політиці, тут треба вже думати, як не попасти в інші, так би мовити…

Володимир Яворівський: Наш голос, тобто голос членів суспільства є дорадчим. Він не є вирішальним, звичайно, рішення буде приймати Порошенко, і ми не мажмо права йому наказати, ми радимо. Мені дуже легко відповісти на ваше запитання, тому що десь півтора року тому я написав дуже гострого відкритого листа президентові Порошенку, де виклав йому його політичні та економічні гріхи. І завершувався лист тим, що я йому радив, як людина, як з ним добре і тривалий час знайома, він навіть колись приходив до мене на прийом як до найденого депутата, я радив йому повернутися в бізнес і не йти на другий термін. Однак Порошенко пішов на другий термін і тепер має пожинати той результат, який буде в неділю.

Я хочу наголосити на думці, що Порошенко – це хрестоматійний приклад зростання політика і бізнесмена. І причому негативної ролі у цьому. І багато помилок, практично майже всі помилки Порошенка як президента витікають із того, що було дивовижно зрощено політику і бізнес.

Коли ми чуємо президента, який говорить, що питання не за адресою, немає телефонного права в нашій країні, коли його питають, чому не сидять фігуранти справи про розкрадання в «Укроборонпромі», наскільки ви вірите в ці слова?

Степан Хмара: Питання дуже за адресою. Почну з того, що якраз Порошенко завершив те, що не вдалося завершити Януковичу. Створив систему управління державою за чисто мафіозними правилами. І якраз за адресою питання, тому що він впливав на формування відповідних державних структур, які обслуговували б його злочинне угрупування, яке він створив на чолі з собою. Тому він призначав Луценка в незаконний спосіб, ми знаємо, як це було. Бо ця людина без юридичної освіти до юриспруденції не мала жодного відношення. Якщо йому треба це зробити, він плював на закони, на Конституцію, на процедури. Прийти за годину зробити генерального прокурора з нікого і в той же день поставити на місце –це порушення всіх процедур. А це означає, що повна невідповідність тому, що ми заявляли. Що Україна – правова держава і дотримується права.

Володимир Яворівський: Плювати на закон можуть багато чиновників, високо посадовців, але міняти закони для того, щоб привести свою людину, можуть одиниці. І цією одиницею є Порошенко.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти