Світлана Дячук: «Якщо ми занадто часто миємо руки, ми порушуємо нашу мікрофлору та захисний бар’єр»

Протягом дня ми торкаємося безлічі поверхонь, на яких мешкають цілі армії вірусів, грибки та бактерії, поручнів в громадському транспорті, візочків у супермаркетах, кнопок ліфтів тощо. Якщо регулярно мити руки, можна убезпечити себе від цілої низки захворювань, приміром грипу та діареї. До того ж миття рук – це єдиний на сьогоднішній день доведений спосіб профілактики ГРВІ. Гостя студії «Доброго ранку, Країно!» Світлана Дячук – лікар-дерматолог, розповість про миття рук з професійної точки зору:

«Мити руки потрібно. Але виникає однозначно питання: як правильно треба мити? Тому що останнім часом я бачу таку тенденцію, що занадто активно люди використовують різні засоби додаткові окрім миття рук. І це трішки насторожує нас, лікарів-дерматологів.

Наша шкіра це унікальний орган. Він себе прекрасно сам захищає. У нас є унікальний набір мікроорганізмів. Наші руки не стерильні, тому нам потрібні ці мікроорганізми. Якщо ми занадто часто миємо руки, ми порушуємо нашу мікрофлору в першу чергу. В другу чергу ми порушуємо наш бар’єр природній. Там дійсно дуже серйозний склад цього бар’єру. Тому ми повинні дбати про нього. Тобто має бути якась золота середина.

Немає такої цифри, скільки разів на добу потрібно мити руки. Все залежить від професії, від активності. Якщо ви, наприклад, цілий день вдома відпочиваєте, вам потрібно мити після туалету, перед їжею, цього буде достатньо. Якщо ви лікар в інфекційному відділенні, це буде інший режим. Якщо у вас дома хворий і ви за ним доглядаєте, то це буде ще інший режим. Тобто все залежить від ситуації.

Мило зовні досить різне, але насправді склад його дуже однаковий. І не залежить від цінової категорії. Я б не сказала, що дешеве мило дуже погане, а дороге – дуже хороше. Все дуже відносно. Склад мила це є поверхнево активні речовини. Це найголовніший компонент. Вони є звичайно природного походження. Це олії тваринного чи рослинного походження і є синтетичні. Тому ціна повинна була б залежати від природних складників чи синтетичних. Для мене, для дерматолога ціна не є показником якості мила. Ми не повинні боятися якихось компонентів. Я читаю склад мила, але я не раджу вчитуватися в кожен компонент».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти