Світлана Леонтьєва: «Команду Аласанії я називаю злими підлітками, які можуть лише руйнувати, але не створювати»

Достроково звільнений з посади голови Суспільного мовлення Зураб Аласанія мріє переграти ситуацію на свою користь і повернутися на посаду. Він вимагає від членів Наглядової ради ПАТ НСТУ переголосувати рішення про його звільнення у відкритому режимі. В іншому ж випадку погрожує судитися. Як відомо, минулого четверга наглядова рада НСТУ достроково розірвала контракт з Аласанією. Попередньо Аласанії закидають, зокрема, непрозоре використання не тільки грошей, виділених з держбюджету, а й коштів благодійного фонду при суспільному мовнику. Цю ситуацію «Доброго ранку, Країно!» прокоментує в телефонній розмові Світлана Леонтьєва – ведуча, яка змушена була піти з Першого через закриття її програми:

 

«Я вже про це писала на своїй сторінці. Я думаю, що це якась закономірність. Тому що варто просто подивитися на результати роботи. Я думаю, що і завдання цієї команди було не розбудовувати, хоча що завгодно можна написати в планах, а швидше знищити старе. Може, воно і потрібно було знищити. Вірніше, перебудовувати. Але так, щоб знищити докорінно… Не знаю. Я не прихильник якихось радикальних мір. Але ця команда своє завдання виконала. Вони, як терміти, просто ліквідували і зруйнували стару будівлю із тим добрим, що там було, із якимось своїм обличчям. Цей канал дивилися люди. Принаймні тоді рейтинг був більший і набагато більший, ніж зараз, незважаючи на те, що він теж був низький. Але це був такий канал для певної аудиторії – для українців.

 

Я завжди дивлюся програми на тих каналах, на яких я колись працювала. І тому, звичайно, мені не байдуже. Наприклад, я колись працювала в програмі «Доброго ранку, Україно!», тепер я з вами розмовляю в ефірі програми «Доброго ранку, Країно»!». Ваш проект був запущений не командою Аласанії. Не тими, як я їх називаю, злими підлітками. Тому що це люди, які, на жаль, може, це оціночне судження, але не вміють цього робити. Вони руйнувати можуть, а створювати не дуже. Вони такі зверхні, нахабні, хамовиті, амбіційні. Але запустити проект прямо ефірний вони би не змогли. Я трошки з ними попрацювала і зрозуміла, що не варто. Це не професіонали. Люди, які прийшли, навіть не зовсім знали, що таке телебачення. Я не вірю в те, що людина, пропрацювавши рік, повчивши журналістиці, може набити руку і стати журналістом.

 

Зараз модно піаритися на знищенні свободи слова. Перепрошую, про яку свободу слова йдеться? Я хочу в новинах країни, в якій живу, дізнаватися про важливі події цієї країни. А висвітлення якихось владних речей, подій справжніх, в яких все суспільство зацікавлено, бо їх наслідками буде моє життя, а я є частина суспільства, я цього не бачу. Для того, щоб подивитися якийсь серйозний аналітичний сюжет в новинах, я повинна дивитися «Настоящее время» або ще щось. На Першому каналі я цього побачити не можу. Як це так?».

 

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти