Світлана Нерянова: «Саме місцеві органи виконавчої влади мають будувати дитсадочки»

Більшості українських батьків відома проблема влаштування маленьких дітей в дитячі садки. Кабмін навіть затвердив план щодо подолання черг в дитячих садках до 2020 року. Про це в студії «Доброго ранку, Країно!» говоримо зі Світланою Неряновою – виконуючою обов’язки начальника відділу дошкільної освіти Міністерства науки та освіти:

«Дійсно, Кабміном було затверджено розпорядження, але це розпорядження на підставі регіональних планів. Кожний регіон визначав для себе, яку кількість місць він може створити. І за поданими даними було вже сформовано розпорядження, яким визначено цю кількість місць. І регіональні адміністрації брали на себе зобов’язання вирішувати це питання, тим більше що відповідно до законодавства саме місцеві органи виконавчої влади, самоврядування опікуються дошкільною освітою.

Треба будувати нові дитячі садочки. Але можна реконструювати ті заклади, які булі закриті 20 років тому, коли не було такої кількості дітей. Тому реконструкція закладів триває на сьогодні. Відкриваються заклади в пристосованих навіть приміщеннях в сільській місцевості, там, де немає можливості побудувати і немає достатньо коштів. І так само будуються садочки і в сільській місцевості.

На сьогодні дійсно в невеликих містах є проблеми щодо педагогічного складу вихователів. Але якщо дійсно буде відповідна заробітна плата, то звичайно підуть. Зарплата зараз відповідно постанови не може бути менше, ніж 3200 грн. Але якщо людина педагог досвідчений, має стаж відповідний, має вищу категорію, максимум ми не можемо сказати».

 

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти