Тетяна Єлізарова: «Сучасний підхід – хоча б раз на рік-два робити скринінг-тести на гепатити В і С»

За статистикою приблизно 50 тис. українців хворіють на гепати, а більше мільйона живуть з цим і навіть про це не знають. Розбиратися, що це за хвороба, як її діагностувати і щоробити, щоб її не було, будемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Тетяною Єлізаровою – завідувачем інфекційного гепатологічного відділення Київської міської клінічної лікарні:

«Гепатити це узагальнена група захворювань, які вражають печінку. І тут треба відокремлювати гострі гепатити, наприклад А, Е гепатити токсичні, які переважно вражають пацієнтів гостро і тривають нетривало. Буває, що людина скаржиться на загальну слабкість, нудоту і списує то на загострення панкреатиту, не зовсім дотримуючись лікування, і поволі одужує. Але більш небезпечна група гепатитів це вірусні гепатити В і С, аутоімунні захворювання печінки, які тривало вражають печінку. Виникають вони поволі. Не завжди людина розуміє, що вона хворіє. Основні скарги пацієнтів з хронічними патологіями печніки це загальна слабкість, погіршення сну, погіршення апетиту, можуть бути різноманітні шкірні прояви. Ці пацієнти тривало не інформовані про свою хворобу.

Є скринінг-системи на гепати В, С, які ми можемо придбати в аптеці, їхня вартість 70-80 гривень. І є більш профільні тести, які потрібно здавати в медичних лабораторіях. Їхня вартість від 100 до 200 гривень. Тестів досить багато, і для скринінг-методики нам достатньо обстежити людину на гепатити В і С. Але коли ми бачимо, що якийсь з тестів позитивний, все ж таки терміново треба звернутися до лікаря.

Інкубаційний період від моменту зараження гепатитом В до перших проявів хвороби триває від місяця до шести місяців. І досить важно іноді зрозуміти, де людина була інфікована, тому що захворювання починається поволі. Із загальної слабкості, досить виразних болів у суглобах, іноді з якихось шкірних проявів по типу кропивниці. Людина почуває себе се гірше і гірше, і потім починається тестування. Не завжди людина звертає увагу і думає, що то гепатит. Вона може звернутися до ревматолога, тривало лікувати суглоби, до дерматовенеролога – розбиратися з висипкою. Досить сучасний підхід – хоча б раз на рік-два робити скринінг-тести на В, С гепатити. Тому що в нас люди активні, вони відвідують і парикмахерські, і стоматологічні клініки і живуть активним життям, тому треба все ж таки розуміти ситуацію».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти