Вадим Чагаровський про ситуацію в молочній галузі країни

Вадим Чагаровський – голова Ради директорів Союзу молочних підприємств України розповів про причину подорожчання молока в Україні та кількість його вироблення:

«На сьогоднішній день молоко в Україні коштує так, як в світі. Ті ж самі ціни. Причина подорожчання в Україні – існує дефіцит якісної молочної сировини. Особливо цей дефіцит відчувається в осінньо-зимовий період. Коли підписували угоду про асоціацію з ЄС, безумовно, наша країна брала на себе певні зобов’язання, це приведення наших стандартів відповідно до директив ЄС. І згідно з цими зобов’язаннями показники якості та безпечності харчових продуктів в нас повинні бути такі ж самі, як і в ЄС.

На жаль, коли підписували, не враховували реальну ситуацію, яка є в молочній галузі країни. Ані 1 січня, ані 1 липня не буде такого, що буде призупинено переробку молока другого сорту. Існує дефіцит молочної продукції. Україна в 90-му році переробляла 12 млн. тонн молока. В цьому році переробить 4,2 млн. тонн молока. Ми йдемо слідом за основними гравцями. На жаль, так сталося, що в період побудови капіталізму поголів’я худоби було вирізано. І основним джерелом надходження молока певний час на молочні підприємства було молоко, яке виробляє населення.

Останні п’ять років існує позитивна тенденція, коли вже на переробку надходить більше молока від фермерських господарств. Молоко корова дає високоякісне, що фермерська, що корова в населення. Але умови для зберігання молока можна створити тільки в індустріальний спосіб виробництва молока. В умовах домашніх не можна створити умови для того, щоб воно зберігалося довго і потім транспортувалося».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти