Вадим Івченко: «Затягують з інаугурацією, бо не вірять, що Зеленський може не розпустити парламент»

Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Вадим Івченко – народний депутат України, фракція «Батьківщини». Говоритимемо про те, чому вчора в Верховній Раді не проголосували за дату інаугурації для новообраного президента Зеленського на 19 травня, чому парламент не поважає українців і заважає новообраному президенту скоріше прийти до влади:

«Мені здається, що продовжується гра. З багатьох депутатів роблять таких собі врунів, як це написав вчора на своїй сторінці в «Фейсбуці» пан Зеленський. Гра в те, що все ж таки не вірять Зеленському, що він може не розпустити парламент. Тобто фактично гра на те, що хочуть залишитись якомога більше на своїх посадах, у корита. Тому і відбувається затягування. Ви пам’ятаєте, що ми призначали генпрокурора за один день. Змінювали закон, друкували, змінювали там інше законодавство, призначали і т.д. Тобто за один день.

Ми могли коли 2-го числа безпосередньо було оголошено результати ЦВК, зібрати позачергову сесію 6 травня і призначати на 19-е. Було б достатньо часу для того, щоб приїхали високопоставлені гості з США, з азійських країн, для того щоб представництво на інаугурації президента України було достатньо високим. Наразі ми бачимо, що вчора навіть не спромоглися депутати Регламентного комітету засісти на своє засідання і прийняти рішення. Вони перенесли на сьогодні по обіді. Вони будуть засідати і приймати рішення.

Якщо вони його сьогодні приймуть, то точно завтра буде голосування за дату інаугурації. Я про це, до речі, говорив ще в понеділок. А в четвер встануть депутати з більшості і скажуть: тут залишилося три дні до 19-го і плюс це День пам’яті і т.д. Давайте ми ще на тиждень відкладемо, наприклад, до наступної неділі, щоб це був не день тижня, коли люди їдуть на роботу, щоб не перекривати дороги і т.д. І це буде дата 26-27-е. І фактично вони вирішать питання, коли по Конституції останній термін розпуску парламенту це 27-е. Тобто якщо ми розпочинали свою діяльність 27 жовтня, то фактично півроку, і ось вам і травень.

Тому така йде гра, і в заложниках є депутати, які фактично підпадають під ті хештеги або тези, які сьогодні формує президент Зеленський. Він, до речі, називає всіх депутатів врунами. Хоча я впевнений в тому, що я і мої колеги готові проголосувати за дату, яку фактично просить президент Зеленський – за 19 травня. І я знаю, що більшість депутатів, в тому числі груп і фракцій, і опозиційних, і в тому числі провладних депутатів, готові проголосувати за 19 травня. Але керівництво, як завжди, яке формувало порядок денний в цій країні, керівництво, яке ставило в порядок денний ті законопроекти, які вони вважали за необхідне, тобто відповідно проводило свою політику, вони продовжують гратися у гру – якомога довше залишитися при владі».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти