Вадим Шипулін: «Медреформу роблять лікарі, а вони в нас не змінилися»

Навесні загострюється багато хронічних захворювань, серед них, зокрема, гастрити та виразка шлунку. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Вадим Шипулін – заслужений лікар України, лікар-гастроентеролог, розповість про ці хвороби кишково-шлункового тракту:

«Біль в животі може свідчити про патології органів травлення, які розташовані в черевній порожнині. Зараз з’ясувалося, що більшість так званих хронічних захворювань шлунку та дванадцятипалої кишки вважаються гострими захворюваннями, які можна повністю вилікувати. Все залежить від того, коли з’явився вперше біль. Людина лякається насамперед. Якщо людина вже стикалася, то вона трішки обізнана. І головне, до якого лікаря вона попаде. Ми зараз можемо казати про реформу, але насамперед реформу роблять лікарі. Але лікарі у нас не змінилися. І ви казали про застарілі уявлення наших глядачів. Але серед наших глядачів є лікарі, які мають також застарілі уявлення. Їх дуже і дуже багато.

Виразка та гастрит насамперед відрізняються глибиною ураження. Якщо при ерозійному гастриті уражується тільки слизова, то при виразці уражається ще і підслизовий шар. Якщо ви будете харчуватися в фастфудах, то виникне виразка шлунка, це міф. Я думаю, дійсно харчування в фастфудах не корисне зовсім, але воно викликає інші проблеми – ожиріння і порушення обміну речовин. 90 відсотків захворювання слизової залежить від інфікування хелікобактером пілорі, а 10 відсотків від інших факторів. Інші 10 – це застосування різних лікарських засобів. Ті протизапальні ліки, які дуже популярні, особливо у осіб похилого віку, вони досить часто призводять до виразок. Хелікобактер пілорі передається контактним шляхом. Якщо не достатньо добре промита чашка, я можу інфікуватися, але не завжди. Лікування від хелікобактер пілорі коштує досить недорого – десь 400-500 грн. Якщо у вашій сім’ї немає хелікобактера пілорі, то ризик реінфікування, тобто повторного, складає приблизно 16 відсотків за умови дотримання елементарної гігієни».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти