Валентин Бушанський: «Юлія Тимошенко – це катастрофа для Зеленського і катастрофа для України»

Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Валентин Бушанський – політичний експерт. За соціологічними дослідженнями і за аналізами експертів можна прогнозувати, що приблизно 40-50% голосів на виборах отримає партія «Слуга народу». Тобто 110-115 депутатів у Верховній Раді за списком плюс 70-80 мажоритарників. Отже бачимо, що коаліцію вони не зможуть сформувати самостійно. Які варіанти майбутньої коаліції є?

Так, «Слузі народу» знадобиться союзник. Хоча пан Зеленський сподівається на протилежне. Давайте поміркуємо. Союзник Юлія Тимошенко. Юлія Тимошенко вже була союзником Віктора Ющенка. Чим це скінчилося для Віктора Ющенка? Він досі прокидається і думає про це в мокрому поту. Коли мені розказують про те, який чудовий прем’єр Юлія Тимошенко і як це буде класно для Зеленського мати такого досвідченого прем’єра, то це нагадує статтю, яку недавно прочитав про те, як чудово тримати дома гадюку. По-перше, вона мало їсть. По-друге, вона безшумна. Вона веде тихий, спокійний спосіб життя, не має шерсті. Це просто прекрасно. Я думаю, якщо Зеленський піде на союз із Юлією Тимошенко із розрахунком на те, що Юлія Тимошенко буде прем’єр-міністром України, це те саме, що дома завести гадюку. Комусь може сподобатися, але не надовго. Гостям теж сподобається, крім тих, яких завезуть в морг. Юлія Тимошенко це смерть для Зеленського. Юлія Тимошенко це катастрофа для Зеленського і катастрофа для України. Ми вже це проходили. І я сподіваюся, що Зеленський має гарну пам’ять, і він погортає підручник з історії України, і він подивиться, чим це скінчилося для України. Це катастрофічний наслідок.

Ми всі пишаємося тим, що Зеленський молодий, талановитий, проєвропейський, демократичний. Я щиро підтримував Зеленського, коли він балотувався в президенти, тому що нам потрібні нові люди в цій країні. Коли ти заходиш до ВР і дивишся на ці світлі, радісні обличчя, ти дуже засмучуєшся. Але коли ти дивишся на Зеленського, ти розумієш, що це порядна, нормальна людина з нормальними психологічними особистісними установками, з позитивною реакцією на світ. Але у Володимира Зеленського немає досвіду. Він може знаходити цікавих людей, він може знаходити певні цікавинки в політичному процесі, він може креативити, але разом з тим потрібен досвід. Потрібен інженер, який стояв би поряд із дизайнером. Іншого варіанту немає, є тільки одна людина – Міхеїл Саакашвілі. І вчора Міхеїл Саакашвілі оголосив, що він йде на парламентські вибори. І він братиме участь в парламентських виборах. І він йтиме самостійно у виборчий процес.

Наскільки мені відомо, союз Саакашвілі і пана Кличка не склався. Обговорювалося питання союзу Саакашвілі з паном Гриценком. Наскільки мені відомо, вони не дійшли згоди. Але, вибачте, скільки пан Гриценко вже програв виборчих кампаній? Він не просто перший непрохідний, він перший непрохідний в будь-якій виборчій кампанії. В Саакашвілі є Саакашвілі. В Саакашвілі є харизма, і в Саакашвілі є політична партія, яка три роки була в опозиції. Це три роки, коли людей топтали, гнали, гнобили, не пускали на телевізійні ефіри, не давали їм можливості проявити себе. І ці люди залишалися із Саакашвілі. Для Зеленського інших варіантів немає.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти