Валентин Наливайченко: «Якщо хочеш себе захистити і хочеш бути модним – одягай вишиванку!»

Сьогодні для кожного українця велике свято, хоча і не офіційне – День вишиванки. Він щороку відзначається кожного третього четверга травня. Цьогоріч припав на 16 травня, і мало хто знає, що вперше ідею Дня вишиванки 13 років тому запропонувала звичайна студентка Леся Воронюк, яка тоді навчалася у Чернівецькому Національному університеті. Про вишиванку – гість студії «Доброго ранку, Країно!» Валентин Наливайченко – лідер Руху «Справедливість»:

«В мене до душі сьогодні був такий настрій. Моя сорочка це Гуцульщина, і я одягнув цю вишиванку, хоча сам із Запоріжжя. Що мене вражає, що вишивана сорочка це і є Україна. Цим треба пишатися. В кожному регіоні є своя вишиванка. Це те, що нам передали вже тисячоліттями. Передали у вигляді знань, у вигляді коду, у вигляді природи, яка була навколо українців, а українці брали з природи знання і традиції, які собі і своїм дітям вишивали і передавали. Козаки передавали звитягу.

На сьогодні вишиванка це все – це і захист, і оберіг, повага, впевненість, енергетика. Хочете бути захищеним, одягайте вишиванку, яка вам до душі. І що цікаво, що ми тисячоліттями ці знання мали на своїй землі. І зараз люди зберігають і передають знання про вишиванки. Я б відзначив тут роль української діаспори, особливо сучасних молодіжних організацій діаспори, які пишаються і роблять це сучасно, наприклад в ФБ. І завжди приємно, коли на зв’язками зі своїми конгресменами, з сенаторами в Америці, Канаді, в Португалії, по всій Європі сучасні молоді українці, які змушені, на жаль, через економічну ситуацію в Україні, поки що через негаразди виїжджати, але везуть з собою рідну землю, цю культуру і роблять модною вишиванку. Але давайте не тільки про закордон, Київський метрополітен – постери з вишиванками. Молодці! Отак треба діяти на рідній землі.

Цікаво, що українські майстерниці повертають цей код і повертають захист через оберіг, повертають енергетику і повертають різнобарв’я різних регіонів України, і це дуже добре. Ми впевнені в тому, що якщо хочеш себе захистити і хочеш бути модним – одягай вишиванку!».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти