Валентин Наливайченко: «Якщо на нас напали, то треба захищатися»

Верховна Рада підтримала рішення про розірвання Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією. Він втратить чинність 1 квітня 2019 року. За цей законопроект проголосували 277 депутатів. Про це говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Валентином Наливайченком – лідером руху «Справедливість»:

«Тут найголовніше, що 4,5 роки з початку російської агресії наша влада дружила, виявляється, співпрацювала і були партнерами з РФ. В цьому перший нонсенс ситуації. Я в 2014 році, хочу нагадати всій нашій владі, розірвав всі угоди зі спецслужбами Росії. Розірвав всі угоди з розвідками Росії. Тому що Росія здійснила акт агресії проти нашої країни і проти наших громадян. І наші загиблі офіцери і всі, хто загинули на цій війні, давно вимагали розірвання такої угоди з РФ.

Якщо на нас напали, то треба захищатися. На нас напали. Була і є російська агресія, і значить, нам треба захищати власну країну. Тому розірвання угод це був перший крок. Це треба було зробити в 2014 році. Тому що в 2015 і 2016 роках треба було вийти на зовсім інші міжнародні гарантії і на міжнародну угоду з деокупації нашої території. З ким ця угода нам потрібна? З нашими природними союзниками – з США, з країнами-членами ЄС. А тільки зараз, через 4,5 роки війни, наважилась влада і фракція Порошенка в парламенті проголосувати за припинення дії угоди, і вона припинить дію тільки 1 квітня 2019 року.

Але вакуум, який утворюється після розірвання цієї угоди, чим наша влада змогла замістити? Чи є у нас нова міжнародна угода, яка гарантує далі територіальну цілісність, а головне, припинення агресії РФ? Це обов’язок і президента і влади відповісти, а чим замінимо, а що для громадян України буде міжнародною гарантією того, що російська агресія далі не буде продовжуватися. А найголовніше, як будуть де окуповані тимчасово окуповані території України.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти