Валерій Карпунцов: «Відсутність закону про президента, про імпічмент, про тимчасові слідчі комісії, про опозицію розбалансовує владу»

Ідея, яка сьогодні обговорюється, стосується того, що потрібно скоротити термін перебування президента на посаді. Тож чи варто обрізати ці строки, будемо обговорювати з гостем студії «Доброго ранку, країно!» Валерієм Карпунцовим народним депутатом від БПП:

«Я вам скажу в такій ретроспективі з огляду на Конституцію і закони. Як доктор юридичних наук в даному випадку чітко можу стверджувати, що ряд конституційних законів, яких в нас немає з моменту прийняття Конституції, мусять бути прийняті тому, що їх відсутність розбалансовує саму владу взагалі. Не стримує, не врівноважує, а розбалансовує. Це той же самий закон про президента, про імпічмент, про тимчасові слідчі комісії, закон про опозицію, вирівнювання регламенту, закон про регламент ВР.

Як відомо, на сьогодні відсутня глава, яка регулює створення, діяльність і припинення діяльності основного утворення в парламенті парламентсько-президентській республіці – коаліції. Немає порядку, як вона створюється, як вона функціонує і як припиняє свою діяльність. В законі про регламент, де і мусить це все бути, цієї глави немає. Тобто глава є, але вона порожня. Її вилучили ще при президенті Януковичу, і її на сьогоднішній день немає. Тому можна спекулювати, маніпуляції якісь проводити.

Зрозуміло, що в самій же владі повинен бути баланс. Баланс стримань і противаг, так як ми живемо за системою Монтескє, яка закладена в Конституції, вона мусить зберігатися. Але хочу звернути увагу, оскільки ми почали зі зменшення терміну президента, це може бути один із елементів компіляції цієї системи, але сама Конституція мусить бути збалансована. Якщо ми переходимо до повністю парламентської республіки і президент такий номінальний, як в Німеччині, то можна йому і рік дати. Але якщо ми живемо в системі координат, де президентська влада де-юре не визначена, а де-факто вона не менша, ніж три, які закладені, то треба з огляду на цю конструкцію дивитися, а чого не вистачає.

Не вистачає дійсно тих законів, які ми з вами обговорювали. Не вистачає вирівнювання законодавства про вибори. Бо ми бачимо лідерські проекти, не партії, де лідера поміняли, стару колоду тусонули, ті самі люди прийшли, схеми корупційні знають, всі в темі, в долі і далі дурять людей. І звичайно, такі елементи, як закон про тимчасові слідчі комісії в парламенті, який дає можливість народному депутату бути дійсно парламентарем і функцію контрою виконувати реально, а не тільки писати звернення і запити, на які через раз не відповідають, то тоді і непотрібна та недоторканість. Коли є гарантії діяльності народного депутата, о він має вплив на вирішення тих питань чи обов’язку, які Конституція поклала на цього народного депутата. І він вже буде убезпечений від того, що комусь захочеться чи заради лобіювання якогось закону надавати на того депутат чи на членів його родини. Він буде захищений законом».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти