Віктор Сидоренко: «Принаймні 3,5-4 літри води ми повинні випивати протягом дня влітку»

Літо – це час сонця, теплої погоди, прогулянок парками, але все це може призвести до небезпечних захворювань та інфекцій. В дорозі мандрівника може підстерігати діарея від стресів, неправильного харчуванні та навіть акліматизації. Літні алергії – ще одна проблема теплої пори року. Можливий і тепловий удар на вулиці при аномально високій температурі. З гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Віктором Сидоренком – кандидатом медичних наук, хірургом, обговоримо літні небезпеки:

«Безумовно, є якась каста літніх хвороб. Працювати, якщо вам потрібно щось зробити в саду, вигуляти своєю дитину, якраз час вранці буде абсолютно слушним. Щодо хвороб. Наша медицина це профілактика. Тому перш за все це питний режим. Якщо ми говоримо про осінь чи зиму, ми говоримо, що 1,5-2 літри для дорослої людини це денна норма, зараз ми випаровуємо більше, втрачаємо набагато більше вологи, тому принаймні 3,5-4 літри ми повинні випити кожен протягом дня. Але тут треба зауважити дві речі. Коли ми пітніємо, ми втрачаємо не тільки воду, ми втрачаємо електроліти. Тому треба пити воду підсолену.

Пацієнти, які страждають на серцево-судинні захворювання, знають, що принаймні втрата калію може бути вкрай небезпечною для них, і вони приймають його у вигляді лікарських засобів. Тому я хотів би зробити тут наголос: воду пити треба, але бути дуже обережним, особливо людям, які страждають на серцево-судинні захворювання, легеневі захворювання і хвороби нирок. Затримка рідини в організмі може призвести до декомпенсації серцево-судинних захворювань. Якщо ви знімаєте шкарпетки і бачити, що полоса від резинки вдавлена, ви повинні на це звернути увагу. Якщо це стає постійним, то обов’язково звернутися до лікаря, який або відрегулює вам кількість необхідної води або призначить ліки, які автоматично це все врегулюють.

Діарея це перш за все хвороба брудних рук. Необхідно мати з собою вологі серветки, антисептик і т.д. Будь ласка, не купуйте на пляжах, не купуйте на лотках їжу, яка продається голими руками і зберігається в неналежних умовах. Ви можете своїм одним невірним рішенням перетворити свій відпочинок на жах. Ви будете лежати в лікарні або дома, не відходячи далеко від туалету».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти