Віталій Бала: «Сьогодні є 99 відсотків вірогідності, що Тимошенко буде в другому турі президентських виборів»

В гостях в студії «Доброго ранку, Країно!» Віталій Бала – політтехнолог. Ми будемо обговорювати рейтинги кандидатів в президенти на майбутніх президентських виборах. Хоча вибори відбудуться наступного року, українців це вже турбує.

 

Чим можна пояснити цей феномен, коли українці готові обрати в президенти не тільки політиків зі стажем, досвідчених політиків, а ще в ці рейтинги входять шоумени Володимир Зеленський та Святослав Вакарчук?

 

Перше – вони ще не зробили офіційної заяви, що будуть балотуватися. Друге – виборча кампанія не почалася. Третє – симпатія людей і реальне голосування це трохи різні речі. Люди, які можуть бути симпатиками чи Зеленського чи Вакарчука чи інших можливих кандидатів, не факт, що коли вони будуть голосувати, то саме за них проголосують. В нас зараз в Україні дуже емоційно чутливий фон. Певні апеляції до людей можуть мати достатньо серйозні наслідки з точки зору підтримки чи непідтримки. Той рейтинг, який ви тільки що демонстрували, показує, що насправді дійсно у нас немає політика, який би мав, умовно, 30 чи 50 відсотків підтримки. Є велика частина людей, які не визначилися. Помилки, прорахунки або навпаки вдалі якісь дії кандидатів можуть суттєво внести корективи. Бо розрив дійсно насправді невеликий. Єдине, що сьогодні можна говорити, 99 відсотків вірогідність, що Тимошенко таки буде в другому турі. А хто буде її напарником чи спаринг-партнером – це питання поки що відкрито. Бо по всіх дослідженнях вона поки що всюди йде на першому місці. Але той емоційно чутливий фон може серйозно внести зміни.

 

Ми знаємо такі чутки, що Володимир Зеленський дійсно має намір заявити. Скільки може коштувати виборча кампанія Володимира Зеленського?

 

Я не можу так насправді сказати, бо це буде цифра зі стелі. Це насправді рахується, бюджет складається, пишеться програм,а і тоді тільки можна щось говорити.

 

Поява таких кандидатів-шоуменів, як Вакарчук і Зеленський, до чого вона може призвести?

 

Вони можуть бути використані тими людьми для того, щоб вирішити питання і проблеми не громадян України, не Зеленського чи Вакарчука. Хоча в будь-якому випадку, якщо Зеленський чи Вакарчук піде, ми маємо розуміти, що вони як мінімум зроблять гроші. І це вже не погано.

 

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти