Віталій Дикий: «Рейтинги продукту, який виробляє «Ера-Медіа», набагато вищі за рейтинги «Суспільного» в цілому»

П’ять років тому набув чинності закон про телебачення і радіомовлення. Однак ми змушені констатувати: за всі ці роки справжнє суспільне телебачення в Україні так і не запрацювало. «UA:Перший» не став головною кнопкою в країні, бо за рейтингами він у третій десятці. Програма «Доброго ранку, Країно!» працює над тим, аби виконувати місію суспільного мовника і піднімає найактуальніші теми з життя країни, показує проблеми простих українців. Однак останній рік команда програми змушена була провести в судах за свою присутність в ефірі «UA:Першого». Цей процес програма виграла. Та проте цькування і звинувачення на адресу програми продовжується. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Віталій Дикий – гендиректор ТОВ «Ера-Медіа».

В чому суть основних претензій від керівництва НСТУ?

Я думаю, що постійні претензії і постійне неподобство воно присутнє стільки, скільки присутня «Ера-Медіа» на «Суспільному». Взагалі ви прекрасно розумієте, що це телебачення так і не стало суспільним. Хоча на нього витрачається колосальна кількість грошей наших з вами, платників податків. Можливо, це пов’язано з тим, що той продукт, який є, не відповідає задуманому і свого часу заявленому. Я думаю, що там більше всього займаються вирішенням власних питань і власних меркантильних проблем. Замість того, щоб робити телебачення, яке відповідає баченню і розумінню суспільства в цілому. І звичайно мене турбує те, що постійно продовжуються скандали, і постійно продовжуються якісь претензії саме до «Ера-Медіа». Це пов’язано з певними проблемам конкуренції. Адже не є секретом, що рейтинги продукту, який виробляє «Ера-Медіа», набагато вищі за рейтинги «Суспільного» в цілому. І можливо, воно не дає спокою. В основному в цьому, я думаю, і полягають проблеми і претензії, а от що стосується загалом «UA:Суспільного», то хочеться сказати, що особливих досягнень не помітно, як не прикро це говорити. Можливо, це пов’язано з неадекватним менеджментом, зокрема самого Зураба Аласанії. Якщо власне в цьому є спільний знаменник всіх проблем, то напевно треба подавати у відставку, змінювати керівний склад і напрацьовувати нову стратегію, яка б відповідала запитам і тим 800 млн. грн., які кожного року власне заплановані і освоюються групою людей із державного бюджету. Тобто з бюджету платників податків.

Ми пройшли всі суди, виграли їх, тепер з нашого боку будуть якісь вимоги до НСТУ і кому ми їх адресуватимемо з огляду на незрозумілу ситуацію з очільником «Суспільного» Аласанією?

Я думаю, що ця ситуація буде розв’язана, хоча Аласанія та його компанія тримаються, як кліщи, за владу, вигадуючи усілякі нюанси для того, щоб наглядова рада не прийняла остаточного рішення. Але те дійство, яке відбувається, воно спрямоване проти Аласанії і компанії. Тому я думаю, що найближчим часом якимось чином це буде розрулюватися. Чесно скажу, питання надскладне, бо за Аласанією так чи інакше проглядаються певні політичні особи, які можуть напряму впливати на процес. Тому мені здається, що все-таки наглядова рада повинна приймати стрімкі, розумні, адекватні рішення, бо в першу чергу це б’є не тільки по іміджу Аласанії, але і самої наглядової ради, оскільки вона професійна. Тому я все ж таки переконаний і в мене жевріє надія, що питання з Аласанією і його друзями, які, до речі, часто не мають ніякого відношення до телебачення, буде вирішена в найближчий час.

Досі під час нашого ефіру внизу екрану йде брехливий рухомий рядок. Коли його нарешті приберуть, як ви гадаєте?

Це спрямована акція, вона продовжується постійно. Напевно, якби були якісь проблеми з нашого боку, то ми б так активно не представляли б свою позицію в судових органах, а знаходилися в режимі нормального робочого діалогу. Тобто це завуальована війна, але вона продовжується і вона безкінечна. Ще розкажу: поки при владі ця команда. Тому я абсолютно виступаю за системну зміну, за прихід нових людей, за новий діалог. Я думаю, що спільно, але з іншою командою ми могли б робити прекрасний продукт, і рейтинг «UA:Суспільного» був би набагато більшим, аніж зараз. Ви ж подивіться, що відбувається. Такі колосальні гроші витрачаються, а рейтинг серед 39 каналів на 26-му місці. Добре, що є «Ера», яка додає плюсів ранком, але це теж не дає спокою Аласанії і компанії.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти