Володимир Чернявський: «Здоровий людський організм обладнаний всіма системами, щоб ефективно самого себе очищувати»

Бразильські вчені при дослідженні виявили незвичайний фактор очищення організму. Справа в тому, що фізичні навантаження виводять з м’язів накопичені токсичні білки, які викликають м’язову дисфункцію, зокрема у людей літнього віку. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Володимир Чернявський – лікар-гастроентеролог, знає про це більше:

«В тому, що сказали бразильські вчені, вони праві. Організм найкраще очищується, коли він дихає чистим повітрям, а не тим, чим ми дихаємо в місті. Тобто протягом тижня треба вибиратися хоча б на два дні за місто. Краще бігати і дихати хоч яким повітрям, ніж взагалі не бігати. Бігові доріжки у нас є, слава богу, поряд з Русанівським каналом і у відносно екологічно нормальних місцях.

Для мене це трішки дивно, бо що там є брудного в нашому організмі. Те, що ви назвали, це кров, печінка, нирки, лімфа це і є по суті система очищення організму від продуктів метаболізму. Тобто наш здоровий організм обладнаний всіма системами, щоб ефективно самого себе очищувати. А на рахунок організм забитий, засмічений – це така страшилка, міф. З одного боку, можливо, там якийсь мотив є спонукати людину вести здоровий спосіб життя і по-простому це пояснити треба. А з іншого боку, треба розуміти, що той же біг, те ж адекватне вживання рідини, правильне харчування це і є механізми, які не дозволяють перенавантажити ці системи самоочищення організму.

Я стою на своїй думці. Те, що названо в рамках здорового харчування, то добре. Я проти терміну шлаків. Тому що «шлак» це термін металургійний. В організмі у нас шлаків немає. У здоровому організму у нас все є. Міф є в тому, що ми можемо їсти трансжири, а раз на тиждень очиститись. Це все одно перевантаження системи. Ми не дуже допоможемо йому, навіть лук порей, висівки і т.і».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти