Володимир Литвин: «Я переконаний в тому, що в першу чергу потрібно відмінити так звану медичну реформу і так звану пенсійну реформу»

В Новоград-Волинському районі через нову медичну реформу скоротили місцеву фельдшерку та закрили фельдшерсько-акушерський пункт, і селяни залишилися без кваліфікованої допомоги. Що робити людям, хто надаватиме допомогу в цьому населеному пункті? Про цю ситуацію говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Володимиром Литвином – народним депутатом України, позафракційним:

«Це ж не тільки на Новоград-Волинщині, це скрізь, повсюдно твориться. Я би прикував ланцюгами в тому ФАПі або в амбулаторії Порошенка, Гройсмана і Супрун. Для того, щоб вони там розповідали людям про те, яка у нас прогресивна медична реформа. Вони просто зруйнували ту систему нахабно і цинічно. Зрозуміло, що вони не лікуються у ФАПах і вони не розуміють абсолютно людей.

Що трапилось? Коли прийняли так звану медичну реформу, ввели так званих сімейних лікарів. Сімейний лікар, як правило, перебуває на відстані. На обслуговуванні у нього не менше 1800 людей. За це їм підняли заробітну плату. Але утримання ФАПів і амбулаторій скинули на місцеві бюджети. На Поліссі, на Житомирщині місцеві бюджети бідні, грошей немає, і в першу чергу, що починають робити? Скорочують посади фельдшерів, медсестер або переводять їх на 0,75, на 0,5 і на чверть ставки. Але ці люди, які безпосередньо живуть серед своїх односельців, вдень і вночі вони йдуть на допомогу.

Більше скажу, в деяких населених пунктах, де ми спільними зусиллями відремонтували ФАПи, забрали відповідні ставки. І людям тепер взагалі не можна напряму потрапити, скажімо, до хірурга. Щоб людині добратися до району, треба платити 90-100 грн., після того дочекатися в черзі сімейного лікаря, а сімейний лікар повинен написати дозвіл, щоб потрапити, скажімо, до хірурга. А коли вже приходять до хірурга, талончиків немає. Людині потрібно повертатися знову додому, шукати транспорт, платити гроші і вкотре повертатися до районного центру.

Я неодноразово звертався до Гройсмана, щоб він прислав туди, в глибинку до людей в.о. міністра Супрун. Я сказав, що я гарантую їй безпеку. Люди не будуть плювати, поведуть себе толерантно, і хай вона розповість про вражаючі результати своїх перетворень. Не через «Фейсбук». В людей забрали останню надію, останню допомогу. І доводиться битися за кожну ставку, щоб повернути її для людей, щоб повернути її для села. Я переконаний і стою на тому, що першочергово треба відмінити так звану медичну реформу і так звану пенсійну реформу. Повернути бюджетне утримання сільської медицини. Дати відповідні можливості для того, щоб жив і працював фельдшер, медсестра.

Сьогодні, як говорять про національну ідею якимось гаслом, то цим гаслом повинно бути просте і очевидне – збереження людей від вимирання через те, що у них відсутня елементарна медична допомога. Повірте, все те, що відбувається, не витримує жодної критики і подається як величезні реформи».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти