Володимир Семеніхін: «Діюча система реєстрації вимагає від людини підтвердити право на проживання»

Володимир Семеніхін – керівник Офісу адміністративних послуг, долучився до розмови в студії «Доброго ранку, Країно!» про інститут прописки чи реєстрації місця проживання:

 

«Формально прописку ліквідували. Формально в нас діє процедура, яка називається «реєстрація місця проживання». Процедура доволі обтяжлива. Ми провели її аналіз, і ми побачили, що є достатньо багато європейських практик, в основному це північноєвропейські країни – Скандинавія, країни Балтії, які вже давним-давно відмовилися від процедури, яка вимагає фізичної присутності, яка вимагає документів, що підтверджують право на проживання. І ми розробили пропозиції, які дозволили б Україні так само модернізувати систему реєстрації та обліку громадян.

Діюча система реєстрації вимагає від людини підтвердити право на проживання. І як правило, підтвердження цього права є одним з основних обтяжуючих елементів, чому нинішня процедура не є доступною для багатьох людей, які приїжджають дійсно працювати до Києва, де є більше грошей, де є більше роботи і більше можливостей.

Що відбулося пару років тому? Давайте повернемося трошки назад. Повноваження з реєстрації місця проживання були передані громадам. Органи реєстрації тепер створює місцеве самоврядування, і тепер ця послуга надається фактично органами реєстрації конкретного міста. При цьому для того, щоб громадянину, який переїхав в інше місто, зареєструватися, треба з’явитися особисто, написати заяву, до заяви долучити, якщо ви чоловік, військовий квиток, а якщо ви жінка, то буде достатньо тільки договору або права власності на житло, де ви пропонуєте, щоб орган реєстрації зареєстрував ваше проживання».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти