Ярослав Гришин: «На сьогодні до 70% комунікацій в системі ЖКГ перебуває або в незадовільному або в аварійному стані»

Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Ярослав Гришин – адвокат, експерт юридичного сектору з житлово-комунальних питань. Із початком опалювального сезону по всій країні починаються локальні прориви труб в квартирах через подачу гарячої води. Що у нас відбувається з трубами? Чи можна розділити проблеми всіє країни і проблеми Києва? Чи однакові причини проривів?

 

«Насправді кожен рік, коли починається опалювальний сезон, у нас буквально Армагеддон в країні починається. І це можна розділити на два типи. Коли просто погано з трубами і коли дуже погано з трубами. І кожен рік проводяться якісь селекторні наради, профільні міністри, віце-прем’єр-міністри, збирають губернаторів, дають якісь вказівки. І йде кожен рік боротьба з наслідками. Ніхто не бореться фактично з причинами виникнення цього явища. До нього треба підходити комплексно і вирішувати його комплексно зверху вниз. Є різні підходи до цього.

 

На сьогодні до 70% комунікацій в системі ЖКГ знаходиться або в незадовільному або в аварійному стані. Воно вкрай застаріло. Воно далеко не все поміняно. Якщо взяти Київ, то більшість комунікацій не замінено. І воно потребує комплексної модернізації. Проблема ж в чому, якщо глибше в цю ситуацію? Є боротьба з наслідками, можна порадити людям, які стикнулися з цим, боротися. Тобто якщо раніше не можна  було боротися, сьогодні законодавство змінилося, є відповідна постанова Кабінету міністрів, яка дозволяє зробити акт-претензію, покликати двох сусідів, зафіксувати ситуацію, звернутися 1551 і подати цей акт-претензію. Якщо п’ять днів немає реакції, то встановлюється, що є порушення відповідного ЖЕКу і мають бути компенсовані збитки в адміністративному порядку. Якщо ні – звертатися до суду. Але ви знаєте, як працюють суди. На жаль, судовий захист не є ефективним. Це судова тяганина, це довго, це дорого.

 

Але якщо взяти глибше, як комплексно вирішувати цю проблему? В Києві приблизно 11500 будинків, з них створено ОСББ не більше тисячі. Насправді це дуже мало. Існує десять комунальних обслуговуючих компаній, і це є неефективна система. Тобто ЖЕКи не конкурують між собою за те, щоб надати послугу дешеву і якісну».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти