Євгенія Аратовська про сміття: люди взагалі не здогадуються, що це проблема

Продовжуємо розмову про ситуацію зі сміттям в країні. З цього приводу думка Євгенії Аратовської – голови громадської організації “Україна без сміття”:

«Я зрозуміла, що системні зміни не відбудуться, поки громадськість буде не готова тиснути на владу, щоб влада приймала такі зміни. Люди взагалі не здогадуються, що це проблема. Влада взагалі про це не повідомляє. Коли у нас немає дисципліни, коли немає штрафів за викидання сміття просто неба, коли у нас вартість захоронення сміття 4 євро за тонну, це взагалі людей не спонукає шукати інші варіанти поводження з відходами. Не треба нічого вигадувати. Вже є такі моделі за кордоном.

Є три головні правила. Перше – це ввести розширену відповідальність виробників. Компанії мають збирати певний відсоток товарів чи упаковок і передавати на переробку. Виконуючи ці норми, вони створюють умови для бізнесу, щоб бізнес збирав і відвозив для них ці відходи. Поки що на цьому ринку немає грошей. Держава регулює, як поводиться бізнес в цій державі. Треба вводити принцип відповідальності. І бізнес починає функціонувати.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти