Юлія Святенко: «Освіта кожної країни підлаштована саме під те середовище, в якому розвивається дитина»

Юлія Святенко – кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Говоримо про варіанти альтернативного навчання. Чи корисно це, чи актуально, чи правильно робити сьогодні в нашій країні:

«В першу чергу ми знаємо, що батьки хочуть, щоб дитина була успішною і щасливою. І освіта кожної країни підлаштована саме під те середовище, в якому розвивається дитина. Де дитині в подальшому потрібно буде спілкуватися з оточуючими. Тобто таким чином батьки, в залежності від того, що вони хочуть розвинути в дитини, підбирають певні школи. І звертають увагу на нюанси певної системи освіти.

Якщо говорити про закордонну освіту, наприклад, в Фінляндії, то ми знаємо, що фінська, європейська, американська готує дітей до життя. І досить часто наші учні в школах, які досить-таки прогресивні, активні, задають іноді незручні питання для вчителів. Вони запитують: поясніть, будь ласка, навіщо я вивчаю цей предмет. Але ж звичайно це логічне питання: для чого це мені потрібно? І що саме цікаве в європейській, фінській освіті, що вони дають дозвіл дитині помилятися. Вони вчать дитину: якщо у тебе щось вийшло з першого разу, тобі пощастило, але нормально, що в тебе може не вийти 5-10 разів, а вийде на 11-й. Що ти перед тим, як отримаєш позитивний результат, отримаєш досвід.

Якщо в нас втілюється модель навчання іншої країни, це теж велика проблематика. Бо ми десь побачили, почули і пропонуємо нашим вчителям. Але вчителям потрібно принаймні в першу чергу на тиждень-два-три поїхати до тої ж Фінляндії, пожити там, попрацювати в школі чи в дитячому садочку і побачити, в чому різниця. Ми можемо вводити багато чого, що є за кордоном, але в першу чергу потрібно змінювати менталітет людей. Тому що люди, які жили при стрій системі, яким за 50 років, мислять по-іншому. Нове покоління більш активне. Діти в 10 років зараз ведуть свої блоги в Інтернеті, вони швидко оволодівають комп’ютерною технікою. Ми цього не вміли робити».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти