Юрій Корольчук: «Ціна на газ буде різною для різних регіонів тому, що облгази несуть різні затрати»

З 1 травня ціна на газ для кожного регіону відрізняється, про це йдеться в заяві Асоціації газового ринку. За її даними це обумовлено рішенням регулятора про введення для «Укртрансгазу» тарифу на транспортування блакитного палива, виходячи із замовленої потужності. До цього нововведення вартість була єдиною для споживачів усіх регіонів. Гість студії «Доброго ранку, Україно!» Юрій Корольчук – експерт Інституту енергетичних досліджень.

Чому ціна на газ різниться в залежності від регіону?

Тому що є затрати різні, які несуть ті підприємства, які постачають в конкретному регіоні газ – облгази,як ми знаємо. Це залежить від стану газових мереж, від кількості газорозподільних пунктів, газорозподільних станцій, їхнього технічного стану. А воно у нас, на жаль, не дуже в такому хорошому стані.

Хтось занедбав систему, але мають платити за це люди?

Не можна сказати, що хтось занедбав систему, тому що є НКРЄКП регулятор, який чітко визначає кожному підприємству, облгазу, суму коштів, які йдуть власне на ремонтні роботи. Я знаю, що кожен облгаз подає всі дані, скільки їм потрібно коштів для ремонту. Але НКРЄКП визначає чітко мінімальний тариф, який їм йде на ці ремонтні кошти. Тепер «Укртрансгаз» має єдину ставку на постачання газу – 147 грн. за тисячу кубів. А раніше в них власне коливалася ця ставка, і вирівнювалася ціна, і була єдина для населення. А тепер фактично «Нафтогаз України», бо «Укртрансгаз» це його дочірнє підприємство, фактично знімає з себе відповідальність за поставку газу для населення. І відповідно у більшості регіонів, на жаль, ціна буде дійсно вищою. Те, що «Нафтогаз України» знімає з себе таку відповідальність, це фактично створює таку дискримінацію для одних споживачів і для інших. Тому що, з іншої сторони, ми повинні були пройти довгий етап підготовки до ринку газу так, щоб різна ціна була для різних регіонів. Ми ще ті етапи не пройшли.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти